Reklama

Służba Więzienna

Służba Więzienna przygotowuje się do obrony kraju [WIDEO]

Autor. InfoSecurity24.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości realizuje porozumienie z Ministerstwem Obrony Narodowej o współpracy Służby Więziennej z Wojskami Obrony Terytorialnej. Celem jest wzmocnienie zdolności obronnych Polski. Szkolenie Służby Więziennej polega na dostarczaniu kompetencji w kilku obszarach: działań taktycznych, szkoleniu strzeleckim, szkoleniu inżyniersko-saperskim i medycyny pola walki. W ramach programu żołnierze WOT przeszkolą w tym roku około 10 tysięcy funkcjonariuszy SW. Tryb podstawowy obejmie całą formację, natomiast zaawansowany - ok. 1000 mundurowych Grup Interwencyjnych SW oraz ochotników z oddziałów ochrony.

Reklama
Reklama

Komentarze (6)

 1. Rozczochrany74

  A więźniów w czasie W z więzienia wypuszczą? Przecież będzie chaos i będą oni mordować gwałcić i rabować zwykłych cywilów. A przecież ludzie w większości nawet broni nie mają i nie będą się mieli czym bronić. Klawisze na front a więźniowie będą robić polowania na ludzi.. Cywilowi na wojnie jest potrzebna broń by mógł bronic siebie i swojej rodziny przed szabrownikami i bandytami.

 2. Był czas_3 dekady

  Trudno byłoby w razie W nie wykorzystać tak uzbrojoną formację, taki potencjał ludzki. Trzeba się też liczyć także z buntami więźniów, dlatego pewne skuteczne siły SW nie mogą brać udziału w ewentualnych działaniach zbrojnych w razie W.

 3. rwd

  Z więźniów też będą tworzyć bataliony szturmowe? Przykład jest.

 4. Extern.

  Czy to aby nie przesada? SW jak i Policja mają inne zadania i nie powinny mieszać się do obronności. W razie naszej przegranej i kolejnej odpukać okupacji, kto będzie bronił społeczeństwa przed marginesem? Skoro okupant będzie utożsamiał lokalne służby porządkowe z siłami zbrojnymi?

 5. Norman

  A ja myśle żebyście kupili zestawy:hełm,kamizelka kuloodporna plate carrier z ładownicami,karbinek +7magazynków,maska p.gazowa,apteczka osobista z zestawem homeostatycznym dla całości stanu formacji Policji,Straży Granicznej,Służby Więziennej,Służby Celnej,Kontrwywiadu itd. Na chwile obecną formacje są totalnie rozbrojone poza dostępem do pistoletu.

 6. Był czas_3 dekady

  Nadszedł czas by każdy Polak wiedział co ma zrobić na wypadek "W", czyli gdzie ma się stawić (jednostka wojskowa, straż pożarna, szpital, służby komunalne...), jaka będzie jego rola i zakres obowiązków itd. Im wcześniej takie przygotowania będą dokonane tym lepiej dla nas. Trzeba chronić obiekty strategiczne jak gazoporty, zakłady zbrojeniowe itp, wyrabiać w ludziach nawyki, wzmóc czujność (patrz 3 płetwonurków "poszukiwaczy bursztynów") z Hiszpanii. Tak naprawdę, to wojna z naszym odwiecznym wrogiem już się zaczęła, trwa nawet w cyberprzestrzeni nie tylko w Europarlamencie (patrz obecna afera wśród elit brukselskich gdzie szkaluje się Polskę i Polaków oraz przyjmuje wrogie dyrektywy wobec nas.) Umiemy liczyć, to liczmy na siebie.

Reklama