Reklama

Służba Więzienna

Prawie milion naboi dla Służby Więziennej

Fot. Służba Więzienna
Fot. Służba Więzienna

Służbę Więzienną czeka całkiem spora dostawa naboi. Jak poinformował bowiem Centralny Zarząd Służby Więziennej, do formacji, a dokładnie do ośrodka w Kulach, jeszcze w tym roku trafić może prawie milion sztuk. 

Służba Więzienna opublikowała ogłoszenie o zamówieniu, które podzielono na trzy części. Pierwsza z nich dotyczy dostaw 770 000 sztuk naboi 9x19 mm pistoletowych Parabellum typu TFMJ. Przeznaczone będą one do strzelań z 9 mm pistoletu maszynowego wz. 1998 P i wzór 06 (Glauberyt) oraz 9 mm pistoletu P 99 WALTHER produkcji Fabryki Broni "ŁUCZNIK" - Radom. Służba Więzienna wymaga, by naboje zostały wyprodukowane nie wcześniej niż w 2019 roku i były objęte gwarancją na co najmniej 36 miesięcy. 

Drugie zadanie to dostawa 100 000 sztuk amunicji małokalibrowej 5,56x45 mm. Przeznaczona będzie do strzelań z 5,56 mm karabinka BERETTA wz. ARX 160. W tym przypadku formacja wymaga gwarancji na co najmniej 24 miesiące, a także produkcji nie wcześniej niż w 2019 roku.

Natomiast ostatnia, trzecia część zakłada realizację dostaw 100 000 sztuk naboi kal. 12/70 z pociskiem gumowym typu Chrabąszcz 50. Służba chce, by wyprodukowano je w bieżącym roku. Jak podkreśla formacja w dokumentacji dotyczącej zamówienia, stanowią one oczywiście środek przymusu bezpośredniego miotany z broni palnej kal. 12 Mossberg "przeznaczony do chwilowego obezwładniania siły żywej poprzez porażające bolesne uderzenie, nie powodujące uszkodzenia lub upośledzenia organów wewnętrznych w wyniku pełnej penetracji warstwy skórnej lub w wyniku udaru hydrodynamicznego pochodzącego od uderzenia zewnętrznego pocisku bez penetracji warstwy skórnej". Minimalne wymagani gwarancyjne wskazano tu na 24 miesięcy jeśli chodzi o użytkowanie oraz 36 miesięcy w przypadku przechowywania magazynowego. Służba Więzienna podkreśla również, że w przypadku norm dopuszcza rozwiązania równoważne.

Naboje ze wszystkich części trafić mają do Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, w ciągu 90 dni od podpisania umowy.

Wszystkie oferty, które trafią do Służby Więziennej - niezależnie od części, której będą dotyczyć - ocenione zostaną na podstawie zaproponowanej ceny (waga 60) i terminu wykonania zamówienia (waga 40). Zainteresowane realizacją dostaw podmioty na składanie propozycji czas mają do 8 maja. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze