Reklama

Służba Więzienna

Płk Turbiarz o podwyżkach: najważniejsze, że środki są zabezpieczone w budżecie więziennictwa

Autor. Marta Rachwalska/InfoSecurity24.pl

„W tej chwili trwa proces legislacyjny” - mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl, płk Bartłomiej Turbiarz, zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej, pytany o to kiedy do funkcjonariuszy SW trafią obiecane podwyżki. Jak dodaje, „najważniejsze, że środki są zabezpieczone w budżecie więziennictwa. Zarówno na podwyżki, jak i na wyrównania”. Zapewnia, że zgodnie z porozumieniami zawartymi ze stroną społeczną, pieniądze zostaną wypłacone. Wiceszef SW w rozmowie z redakcją, podczas targów Polsecure 2024, mówi też o projekcie pilotażowych kompleksów penitencjarnych oraz o tym, czy jest szansa na to, by - podobnie do służb MSWiA - w Służbie Więziennej zrównać pierwsze uposażenie funkcjonariusza z kwotą jaką na start otrzymuje żołnierz.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. Bolo1978

    Najważniejsze jest to płk. że pieniędzy nie ma na naszych kontach. To że są zabezpieczone oznacza tyle że ich nie mamy. Ale widać ci dla was jest najważniejsze otwieranie nowych pilotażowych oddziałów. Jestem ciekawy kogo nimi obszdzicie . Jak zwykle ci na górze nie mają pojęcia o sytuacjach kadrowych w poszczególnych jednostkach. Brak wakatów to jest tylko w CZSW I OISW ale słupki fajnie się czyta. Proszę odwiedzić jednostki i porozmawiać z pierwszą linią i zobaczyć w których jednostkach są wypracowane nadgodziny może w tedy oczy otworzycie

  2. user_1064624

    Proszę dopytać, że skoro jest tak dużo przyjmowanych funkcjonariuszy, w porównaniu do tych którzy odeszli na zaopatrzenie emerytalne, to dlaczego w jednostkach podstawowych w całej Polsce rosną nadgodziny u funkcjonariuszy działu ochrony? Dlaczego funkcjonariusze działów administracyjnych codziennie po kilku muszą pełnić służbę w dziale ochrony a ich zmiennicy pracować w tym czasie na dwóch zakresach obowiązków? Proszę się dowiedzieć ile jest wakatów w jednostkach w całej Polsce?

Reklama

Najnowsze