Reklama

Służba Ochrony Państwa

SOP wywietrzy garderobę przed nowym rokiem

Fot. sop.gov.pl
Fot. sop.gov.pl

Szykuje się wymiana garderoby w Służbie Ochrony Państwa, rozstrzygnięty został bowiem przetarg na dostawy umundurowania i odzieży wierzchniej dla funkcjonariuszy. Tym samym, za ponad 5 mln złotych, SOP kupiła m.in. nowe kurtki ochronne z ocieplaczami, koszule i bluzy polowe, spodnie polowe, a także płaszcze. Z racji braku ofert nie podlegających odrzuceniu w toku postępowania przetargowego na razie nie zakupiono zakładanych w zamówieniu podstawowym 1,5 tys. mundurów letnich.

Obecnie rozstrzygnięty przetarg na elementy umundurowania dla SOP był podzielony na pięć części. Z czego część pierwsza, w ramach zamówienia podstawowego, obejmowała pozyskanie 1 tys. kurtek ubrania ochronnego oraz takiej samej liczny ocieplaczy oraz spodni. Przy czym, w tym przypadku zamówienie podstawowe może być zwiększone o 100 dodatkowych kompletów w ramach prawa opcji. W części drugiej do SOP mają trafić koszulo-bluzy polowe w liczbie 2 755 sztuk, gdzie zamówienie może wzrosnąć do 270 sztuk w ramach prawa opcji.

W ramach trzeciej części funkcjonariusze mają dostać po 1115 sztuk nowych letnich bluz polowych, letnich spodni polowych, zimowych bluz i spodni polowych. W każdym przypadku SOP zagwarantował sobie na etapie przetargu możliwość rozszerzenia zamówienia do kolejnych 100 sztuk, każdego z wyrobów pojawiających się w tej części. Realizacji podlegać ma również piąta część przetargu, gdzie planowany był zakup 150 sztuk sukiennych płaszczy z możliwością rozszerzenia zamówienia o 15 kolejnych.

Niestety, nie udało się wyłonić podmiotu, który odpowiadałby za dostawy 1 500 kompletów letnich mundurów z możliwością zwiększenia o kolejnych 150. Trzeba przy tym zaznaczyć, że kryteriami wyboru była cena (60 proc.) oraz termin wykonania zamówienia (40 proc.).

Ostatecznie odzież dla SOP, opisaną w części pierwszej i trzeciej przetargu, ma dostarczyć do 30 listopada bieżącego roku konsorcjum złożone z Telimena Corp Sp. z o.o. Towarzystwo Akcyjne Telimena S.A. z Łodzi i Przedsiębiorstwo Odzieżowe Drwal Adam Zieliński z Włocławka. W przypadku części drugiej, za dostawy ma odpowiadać Spółdzielnia Inwalidów ELREMET z Białej Podlaskiej, a elementy umundurowania mają być dostarczane od 16 grudnia do 20 grudnia bieżącego roku. Tymczasem, płaszcze będą pochodziły od bydgoskiej firmy CZM Intermag Sp. z o.o. i także powinny zostać dostarczone od 16 do 20 grudnia 2019 r.

Warto dodać, że w przypadku pierwszej części przetargu pojawiła się również druga, konkurencyjna oferta ze strony warszawskiej firmy Arlen S.A., tak samo jak w przypadku części trzeciej, gdzie o zamówienie starał się również ELREMET. O realizację zamówienia, w ramach części piątej, walczyła też spółka NEWMEN Group z Krakowa. Zaś w unieważnionej, czwartej części przetargu, propozycje złożyły CZM Intermag Sp. z o.o. oraz NEWMEN Group Sp. z o.o., ale obie zostały ostatecznie odrzucone.

JR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze