Reklama

Służba Ochrony Państwa

SOP pojeździ nowymi samochodami BMW

Fot. SOP
Fot. SOP

Służba Ochrony Państwa poinformowała o wyborze najkorzystniejszych ofert w postępowaniu dotyczącym dostawy 12 pojazdów, w tym ośmiu limuzyn z minimalną mocą wskazaną na ok. 340 KM. Nowe samochody marki BMW trafić mają do formacji jeszcze w tym roku.

Podległej resortowi spraw wewnętrznych i administracji formacji udało się wyłonić najkorzystniejsze oferty w jednym z przetargów dotyczącym zakupu samochodów osobowych. Wykonawca zajmie się realizacją dostaw pojazdów w ramach trzech części. Pierwsza z nich zakłada dostawę ośmiu samochodów osobowych, druga - dwóch samochodów osobowych 5-miejscowych, a trzecia - dwóch samochodów osobowych 5-miejscowych typu SUV. 

Jak informuje SOP, w wyznaczonym terminie do formacji wpłynęły cztery oferty. Jedna z nich pochodziła od zwycięzcy wszystkich części postępowania, czyli od spółki Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "Zdunek" z Gdańska, która we wszystkich częściach przetargu oferowała samochody BMW. Dla pierwszej części, dotyczącej pozyskania limuzyn, była to wersja Serii 7L (długość 5260 cm). Za ich dostawę podmiot chce otrzymać ponad 3,599 mln złotych. W drugiej części zamówienia firma oferowała BMW G5L za 539 800 złotych. Natomiast w trzeciej - BMW G5X za 719 800 złotych. 

Samochody mają zostać dostarczone najpóźniej do 5 grudnia tego roku. Wszystkie muszą być fabrycznie nowe, nie starsze niż z 2019 roku. Jak zaznaczała formacja w SIWZ, wymaga się, by samochody były objęte gwarancją bez limitu kilometrów, a dokładnie gwarancją mechaniczną na zespoły i podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne bez limitu przebiegu kilometrów – min 24 miesiące, i max - 72 miesiące; gwarancją na perforację nadwozia - min 120 miesięcy; gwarancją na powłokę lakierniczą – min 24 miesięcy. Oferty ocenione zostały również na podstawie ceny (waga - 60 proc.).

Jak informował InfoSecurity24.pl przy okazji publikacji ogłoszenia o zamówieniu, wymagania dla ośmiu samochodów osobowych, które formacja chce kupić w ramach pierwszej części zamówienia, robią wrażenie. Jak wskazywano w załączniku do SIWZ, minimalna moc silnika to ok. 340 KM. Wymiary również wskazują na to, że będą to duże limuzyny z dźwiękoszczelnymi i termicznymi szybami, a także sztycami i gniazdami pod sztyce dla proporców na błotnikach przednich.

Co więcej, SOP chce, by siedzenia z tyłu były komfortowe, sterowane elektrycznie, podgrzewane i wentylowane. Dla pasażerów siedzących z tyłu dostępny ma być również schładzany schowek na napoje (lub lodówka), system multimedialny z TV i gniazdo zasilające 230V. Klimatyzacja ma być automatyczna czterostrefowa.

Samochodowa ofensywa

Bliskie zakończenia jest więc jedno z trzech ogłoszonych niedawno postepowań, dotyczących zakupu samochodów osobowych dla Służby Ochrony Państwa. Także w przypadku dwóch pozostałych postepowań można oczekiwać, że ich wyniki pojawią się już na dniach, bowiem wszystkie miały one bardzo zbliżone daty publikacji oraz otwarcia ofert. Rozstrzygnięte właśnie postępowanie było jednak największym z nich. 

14 czerwca InfoSecurity24.pl informował, że formacja zamierza zakupić dziewięć samochodów osobowych oraz cztery samochody osobowe powyżej pięciu miejsc. Na sfinansowanie zakupu dziewięciu samochodów SOP zamierza przeznaczyć maksymalnie 900 000 złotych. W trzech ofertach formacji oferowane są takie samochody, jak Kia Optima JF (Marvel Sp. z o.o.) za ponad 1,314 mln złotych brutto oraz Skoda Superb 3T (CRH Żagiel Auto Sp. z o.o.) za ponad 1,007 mln złotych brutto. Trzeciej oferty, od Plichta Sp. z o.o., nie udało się otworzyć. Oznacza to, że żadna z firma nie zmieściła się w budżecie formacji.

Na zakup samochodów z trzeciego zamówienia, czyli czterech pojazdów powyżej pięciu miejscu SOP zamierza przeznaczyć 960 000 zł brutto. W wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty od zainteresowanych podmiotów, czyli od Duda-Cars SA (Mercedes-Benz V 250d za ponad 1,041 mln złotych brutto) oraz Zeszuta Sp. z o. o. (Mercedes-Benz V 250d za 1,140 mln złotych brutto). Okazuje się więc, że także w tym przypadku nie złożono oferty mieszczącej się w budżecie Służby Ochrony Państwa.

Wszystkie samochody, z trzech zamówień, mają - zgodnie z planem SOP - zostać dostarczone najpóźniej w grudniu br. W przypadku części formacja będzie zmuszona zapewne rozpisać nowe przetargi, chyba, że uda jej się wygospodarować więcej środków na zakup wszystkich samochodów we wszczętych już zamówieniach.

MR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze