Reklama

Służba Ochrony Państwa

SOP dokupi radiotelefony

Fot. sop.gov.pl
Fot. sop.gov.pl

Ponad 50 nowych radiotelefonów ma trafić do Służby Ochrony Państwa, pozwalając funkcjonariuszom na prowadzenie komunikacji pomiędzy sobą, m.in. przy użyciu specjalnych zestawów kamuflowanych. Jak wynika z informacji zawartych w dokumentacji przetargowej, urządzenia na wyposażeniu formacji powinny znaleźć się jeszcze w tym roku. 

Służba Ochrony Państwa zamierza pozyskać 52 komplety radiotelefonów nasobnych dla funkcjonariuszy. Ich dostawy mają zostać zrealizowane do 90 dni od momentu podpisania umowy, a otwarcie złożonych w przetargu ofert ma nastąpić powinno 4 maja bieżącego roku. Radiotelefony dla SOP mają mieć możliwość pracy w trybie simpleks i duosimpleks. Funkcjonariusz może za ich pomocą pracować na dowolnym, z co najmniej 250 zaprogramowanych kanałów, z możliwością podzielenia na strefy. Zakłada się przy tym, że radiotelefon musi pozwalać na programowanie wyświetlanej nazwy kanału, przy wykorzystaniu minimum 12 znaków alfanumerycznych, zaś sam wybór kanałów ma następować za pomocą przełącznika obrotowego lub dedykowanymi do tego celu przyciskami.

W skład jednego kompletu wchodzić ma zestaw nadawczo-odbiorczy, czyli radiotelefon oraz dwie sztuki baterii akumulatorów. Zasilanie baterii ma starczyć przez minimum 8 godzin pracy, przy proporcjach nadawania-odbioru-stanu gotowości urządzenia do pracy wynoszącego procentowo 5-5-90. W zestawie powinna znaleźć się również antena długości min. 15 cm, pozwalająca na korzystanie z zakresu częstotliwości pracy min. 162-174 MHz.

W komplecie powinien znaleźć się także klips do pasa, pozwalający na przymocowanie radiotelefonu do pasków o szerokości 50 mm. Istotną rolę, z racji specyfiki wykorzystania przez SOP, pełnić ma dwuczęściowy zestaw kamuflowany, dołączany do urządzenia za pomocą adaptera bez użycia dodatkowych narzędzi. Ma on być w kolorze czarnym z bezbarwnym fonowodem i wkładką douszną. Przy czym, wykorzystane w tym celu złącze umożliwiać powinno podłączenie również dodatkowych akcesoriów, w tym m.in. mikrofonogłośnika, zestawu podkaskowego oraz umożliwiać transmisję danych cyfrowych.

Nowe radiotelefony mają zapewniać pełną współpracę z radiotelefonami przenośnymi Kenwood NX 200, przewoźnymi Kenwood NX 700 oraz retransmisyjnymi stacjami trankingowymi Kenwood NXR 700.

Kryteriami oceny mają być cena (60 proc.), a także termin realizacji (20 proc.) oraz okres udzielonej gwarancji (20 proc.). Jeśli chodzi o termin realizacji najwięcej dodatkowych punktów może uzyskać oferta zakładająca dostarczenie radiotelefonów nasobnych do 60 dni od podpisania umowy, punktowane ma być również zrealizowanie dostaw od 61 do 75 dni od podpisania umowy. Dodatkowe punkty mają zostać przyznane także za przedłużenia okresu wymaganej gwarancji o 12 miesięcy lub o 6 miesięcy.

JR

Reklama

Komentarze

    Reklama