Reklama

Służba Ochrony Państwa

Posłowie chcą posiedzenia komisji w sprawie ochrony wicepremiera Kaczyńskiego

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Zwołania dodatkowego posiedzenia sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych chce jej szef poseł Lewicy Wiesław Szczepański. Posłowie mieliby zająć się m.in. kwestią ochrony wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Szczepański poinformował w środę w Sejmie, że 18 maja komisja spraw wewnętrznych będzie obradować w sprawie wycieku danych osobowych funkcjonariuszy służb.

Poseł Szczepański przekazał, że Lewica oraz KO chcą też, aby komisja omówiła na dodatkowym posiedzeniu kwestię ochrony wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Chcemy zapytać, dlaczego pan Jarosław Kaczyński korzysta z usług spółki ochroniarskiej, a nie korzysta z SOP, do której ma prawo" - mówił poseł. Zwrócił też uwagę na chronienie przez policjantów domu szefa PiS.

Jak poinformował w poniedziałek TVN, nawet czterdziestu policjantów na dobę oraz zespół ochroniarzy z prywatnej firmy stale pilnuje domu Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie. Tak wynika z ponad miesięcznej obserwacji reporterów TVN24 i tvn24.pl. Jak zaznaczono, Jarosławowi Kaczyńskiemu, jako wicepremierowi, należy się ochrona. Zapewnieniem bezpieczeństwa urzędnikom państwowym powinna zajmować się Służba Ochrony Państwa (byłe Biuro Ochrony Rządu), a nie policja i prywatni ochroniarze. Efekt jest taki, że za bezpieczeństwo wicepremiera i prezesa PiS podatnik płaci potrójnie - czytamy na stronie tvn24.pl.

Reklama
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze