Reklama

Służba Ochrony Państwa

Kolizja limuzyny SOP. W aucie Jarosław Zieliński?

Fot. Podlaska Policja
Fot. Podlaska Policja

Do kolizji doszło na trasie S8 na wyjeździe z Augustowa. Nikomu nic się nie stało - poinformował w poniedziałek rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Jak podkreślił, do zdarzenia nie doszło z winy kierowcy SOP.

Kolizja limuzyny SOP miała miejsce ok. godz. 11:00 na 729 km trasy S8, na wyjeździe z Augustowa. Z informacji przekazanych przez SOP wynika, że winę za kolizję ponosi kierowca samochodu osobowego, który włączając się do ruchu nie zachował szczególnej ostrożności.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że autem osobowym kierował starszy mężczyzna. Miał przyznać się do winy i otrzymał 220 zł mandatu. W aucie SOP przewożona była osoba ochraniana.

Jak podaje RMF FM, które jako pierwsze poinformowało o kolizji, limuzyną SOP przewożony był były wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Jak informował na początku br. InfoSecurity24.pl, w oparciu o dane przekazane redakcji przez podpułkownika SOP Bogusława Piórkowskiego, od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku doszło do 15 zdarzeń drogowych spowodowanych przez kierowców SOP. W tym samym okresie z winy innych kierowców doszło do 18 zdarzeń drogowych. Łącznie było ich więc 33. Oznacza to, że liczba zdarzeń drogowych z udziałem funkcjonariuszy formacji zwiększyła się znacząco w 2019 roku. Od 1 stycznia do 1 grudnia było ich bowiem już 52, w tym 36 zdarzeń drogowych spowodowanych przez funkcjonariuszy formacji i 16 z winy innych kierowców. Jak podawała wtedy Interia, do 20 grudnia br. ich liczba wzrosła już do 63. Co więcej, do dziewięciu z zeszłorocznych zdarzeń miało dość, gdy w pojeździe znajdowała się osoba ochraniana. 

PAP/IS24

Reklama

Komentarze

    Reklama