Reklama

Służba Ochrony Państwa

Funkcjonariusze SOP na kwarantannie

Fot. SOP
Fot. SOP

Czworo funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa przebywa obecnie na kwarantannie. Uruchomione zostały procedury Głównego Inspektora Sanitarnego - poinformował w środę ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, pierwsze testy potwierdziły u nich obecność Sars-Cov-2.

Z informacji przekazanych przez SOP wynika, że początkowo zakażenie koronawirusem podejrzewano u jednego z funkcjonariuszy, który nie brał udziału w ochronie ważnych osób w państwie, a w formacji wykonywał pracę magazyniera. Następnie okazało się, że wirusa Sars-Cov-2 może mieć więcej osób.

Do zakażeń miało dojść nie w pracy, a najprawdopodobniej w kontakcie z rodziną. Objawy zakażenia miała bowiem żona jednego z funkcjonariuszy. Inny z funkcjonariuszy w chwili zaobserwowania objawów był na urlopie. 

Rzecznik prasowy SOP ppłk SOP Bogusław Piórkowski potwierdził w środę, że czworo funkcjonariuszy SOP zostało objętych kwarantanną. "Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Funkcjonariusze, którzy przebywają na kwarantannie nie mieli kontaktu z osobami ochranianymi przez SOP" - zapewnił Piórkowski.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, pierwsze testy wykonane u funkcjonariuszy potwierdziły obecność wirusa Sars-Cov-2. Testy będą powtórzone. SOP sprawdza również, z kim funkcjonariusze, którzy są w kwarantannie mogli mieć styczność.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze