Reklama

Służby Mundurowe

Przeciwuderzeniowa zbroja od Holsters HPE

Fot. Holsters HPE
Fot. Holsters HPE

Produkowane i modernizowane od niemal 20 lat zestawy przeciwuderzeniowe produkcji HPE® znalazły dotychczas swoich nabywców w liczbie przekraczającej 6 000 kompletów w Polsce. Aktualna wersja zestawu przeciwuderzeniowego w trudnopalnej konfiguracji będzie także dostarczana w tym roku do kolejnego europejskiego odbiorcy, w liczbie niemal 2000 kompletów.

Holsters HPE® od wielu lat produkuje i dostarcza na rynku polskim takie produkty, jak gazy pieprzowe i plecakowe miotacze pieprzu; własnej produkcji monolityczne kompozytowe płyty i tarcze balistyczne, kamizelki kulo- i nożo- odporne; zestawy przeciwuderzeniowe, tarcze i kaski przeciwuderzeniowe; kamizelki taktyczne, zestawy rotacyjne dla żołnierzy; kabury do broni palnej; kominiarki, bieliznę termo-aktywną i mundury. Produkowane i modernizowane od niemal 20 lat zestawy przeciwuderzeniowe produkcji HPE® będące jedną z wiodących specjalizacji firmy, dotychczas znalazły swoich nabywców w liczbie przekraczającej 6 000 kompletów w Polsce – między innymi w Policji, Straży Granicznej, Służbie Więziennej, Żandarmerii Wojskowej. Zdecydowali się na nie także odbiorcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (3000 kompletów wraz z kaskami i tarczami przeciwuderzeniowymi), Holandii (500 kompletów), Grecji (1000 kompletów), Izraela (2000 kompletów), Bośni i Hercegowiny (2000 kompletów).

Aktualna wersja zestawu przeciwuderzeniowego w trudnopalnej konfiguracji będzie także dostarczana w tym roku do kolejnego europejskiego odbiorcy, w liczbie niemal 2000 kompletów. Czas realizacji zamówienia to listopad 2021 roku, a pierwsza partia 300 zestawów zostanie dostarczona już w lipcu 2021 roku. W skład zestawu wchodzą: kamizelka, ochraniacze barków, przedramion, ud, piszczeli, stóp, a także krocza i karku. Produkcja tak dużej ilości w tak krótkim czasie jest możliwa jedynie w oparciu o znaczące moce produkcyjne, wyspecjalizowaną kadrę pracowników produkcyjnych, zaplanowany łańcuch dostaw materiałów, a także zaawansowany system zarządzania produkcją według wdrożonych standardów ISO 9001 i AQAP 2110. Przedstawiciele odbiorcy zestawów są zainteresowani rozbudowaniem zakupionych zestawów o tarcze i kaski przeciwuderzeniowe pochodzące od tego samego producenta. Życie i zdrowie funkcjonariuszy jest tutaj priorytetem, wobec czego klient w tym wypadku był wymagający, a firma HPE® spełniła wszelkie oczekiwania, co zaowocowało zamówieniem. 

Mimo realizacji wielkonakładowych projektów, jak dostawa rozbudowanego systemu przeciwuderzeniowej ochrony funkcjonariuszy prewencyjnych, HPE® prowadzi intensywne prace badawczo-rozwojowe, które zaowocowały szeregiem wynalazków potwierdzonych zastrzeżeniami patentowymi o stanie techniki innowacyjności w skali globalnej.

Działalność HPE® poskutkowała także dostawami innych wyrobów do odbiorców tożsamych służb mundurowych, w takich krajach jak: Niemcy (gazy pieprzowe i futerały taktyczne), Słowacja (gazy pieprzowe, płyty kuloodporne), Litwa (sprzęt taktyczny, kamizelki i mundury), Czechy (kamizelki kuloodporne, zasobniki piechoty, miotacze pieprzowe), Bośnia i Hercegowina (kaski i tarcze przeciwuderzeniowe), Chorwacja (kabury do broni palnej), Kazachstan (mundury), Estonia (mundury, rękawice i kominiarki), Szwecja (taktyczne smycze do broni), Zjednoczone Emiraty Arabskie (kamizelki kuloodporne, bielizna termo-aktywna, sprzęt taktyczny, miotacze pieprzu), Kuwejt (miotacze pieprzu, zestawy przeciwuderzeniowe, kamizelki kuloodporne), Arabia Saudyjska (kabury i kamizelki kuloodporne), Egipt (kamizelki kuloodporne).

Holsters HPE® Polska to firma z niemal 30-to letnim doświadczeniem w zakresie dostaw i produkcji sprzętu na potrzeby służb mundurowych i wojska. Firma z Kielc w obecnej formie zatrudnia niemal 50 osób, dzięki czemu jest w stanie podjąć się także dużej, masowej produkcji. Ciągły rozwój i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, a także jakość wyrobów doprowadziły do licznych dotacji działalności na potrzeby rozbudowy przedsiębiorstwa. Jednym z kluczowych aspektów jest otrzymanie premii technologicznej na rozbudowę firmy, wdrożenie masowej produkcji elementów uzbrojenia takich jak kamizelki i monolityczne ceramiczne płyty kuloodporne. Inwestycja ta jest aktualnie w realizacji i umożliwi firmie z Kielc ekspansję kolejnych rynków lokalnych, a także zagranicznych oferując produkty według międzynarodowych norm.

Artykuł promocyjny

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze