Reklama

Policja

Żołnierze szkolą policję [FOTO]

Fot. Policja
Fot. Policja

W pierwszych dniach kwietnia funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi wzięli udział w szkoleniu poligonowym wraz z żołnierzami 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Zakres szkolenia obejmował wspinaczkę skałkową, elementy autoratownictwa i ratownictwa wysokościowego w terenie eksponowanym.

Szkolenie zorganizowane przez żołnierzy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej miało miejsce w dniach 1-5 kwietnia 2019 r. Uczestniczyło w nim ok. 120 kawalerzystów i czterech funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Zajęcia odbywały się w okolicach Ośrodka Szkolenia Piechoty Górskiej „Jodła” w Dusznikach Zdroju.

image
Fot. Policja

Szkoleni mieli możliwość zapoznania się z profesjonalnym sprzętem stosowanym podczas wspinaczki oraz sposobami i metodami jego optymalnego wykorzystania. Trening, oceniony jako wymagający pod względem fizycznym i psychicznym, polegał na podpinaniu oraz blokowaniu przyrządów zjazdowych, pokonywaniu wysoko położonych i trudno dostępnych terenów, zakładaniu stanowisk zjazdowych oraz ratowniczych, a także wykonywaniu zjazdów na linie oraz wejść po linie umocowanej na skalnej ścianie na wysokościach około 30 metrów. Ćwiczono również metody pokonywania przeszkód wodnych oraz przeszkód terenowych o dużym nachyleniu przez większą liczbę operatorów. Ćwiczenia każdorazowo prowadzili żołnierze-instruktorzy z 25. Brygady.

image
Fot. Policja

Żołnierze i policjanci ćwiczyli w formacjach skalnych w pobliżu miejscowości Szczytna oraz na moście kolejowym w Lewinie Kłodzkim.

image
Fot. Policja

Choć przydatność tego rodzaju ćwiczeń w działaniach policyjnych może nie wydawać się oczywista, szkoleni funkcjonariusze uznali, że nabyte umiejętności zostaną przez nich wykorzystane do doskonalenia taktyki prowadzenia pościgów w terenie eksponowanym za osobami niebezpiecznymi.

image
Fot. Policja
Reklama

Komentarze

    Reklama