Reklama

Policja

"Zdążyć", czyli debiut Policji z Mazowsza na wielkim ekranie [WIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Mazowiecka Policja sięga po nowe multimedialne narzędzia w zakresie walki z zagrożeniami narkotykowymi wśród młodzieży. W ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” powstał film „Zdążyć”, mający uświadamiać młodych ludzi w obrębie problematyki uzależnień oraz przestrzegać przed przestępczością narkotykową. Policja opublikowała jego zwiastun, a oficjalna premiera ma odbyć się już 17 grudnia.

Zaprezentowany zwiastun to zapowiedź filmu profilaktyczno-edukacyjnego "Zdążyć". Cały już film ma dotyczyć problematyki uzależnień od środków psychoaktywnych. Jak wskazali funkcjonariusze, sam film ma przestrzegać młodzież przed zażywaniem narkotyków i w przyszłości posłuży policjantom ds. profilaktyki społecznej do edukacji dzieci i młodzieży. Sama premiera, tak jak w przypadku typowych produkcji z dużego ekranu, odbędzie się już 17 grudnia w radomskim Multikinie. Będzie to część całego wydarzenia podsumowującego działania zrealizowane w ramach projektu "Siebie NIE truję - innych uświadamiam i szanuję".

Projekt "Siebie NIE truję - innych uświadamiam i szanuję" to wspólne działanie Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu i Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego "Kukułka" w Wierzbicy, realizowane w ramach "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020". Celem projektu jest przeciwdziałanie zjawiskom patologii, w tym zapobieganie i przeciwdziałanie uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.

Materiał, który utrzymany jest w dynamicznej konwencji, charakteryzującej współczesne kino kryminalne, przeciwstawia się negatywnym zachowaniom, ale również zachęca do większej aktywności podmioty, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Policja Mazowiecka/JR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze