Reklama

Policja

Wypadek radiowozu z dwiema nastolatkami w środku. Policja wszczyna postępowanie dyscyplinarne

Autor. Polska Policja 🇵🇱 (@PolskaPolicja)/Twitter

W miejscowości Dawidy Bankowe (woj. mazowieckie) doszło do wypadku radiowozu. Niegroźnych obrażeń doznały dwie nastolatki, które podróżowały razem z policjantami. Wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia. Jak informuje RMF FM, wszczęte zostać miało już postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy z Pruszkowa.

Reklama

Postępowanie dyscyplinarne ma być następstwem badania sprawy przez wydziały kontroli z komendy w Pruszkowie, a także Komendy Stołecznej Policji – podaje portal RMF24. Jak czytamy, zdaniem policyjnych kontrolerów dojść miało do nieprawidłowości, które muszą być wyjaśnione właśnie w ramach postępowania dyscyplinarnego.

Reklama

Jak przekazała we wtorek kom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, w poniedziałek wieczorem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące wypalania kabli. Pojechali na miejsce. "Tego wypalania nie potwierdzili, natomiast było jakieś ognisko" - przekazała kom. Kańka. Portal RMF24 podał, że funkcjonariusze zakończyli interwencję i zabrali do radiowozu dwie nastolatki. W pewnym momencie w miejscowości Dawidy Bankowe doszło do wypadku radiowozu. Funkcjonariusz miał stracić panowanie nad samochodem i auto uderzyło w drzewo.

Obie kobiety same pojechały na pogotowie, a potem jedna z nich z rodziną zgłosiła się do szpitala. Z kolei na miejsce wypadku przyjechała karetka. Żadna z poszkodowanych osób nie wymagała jednak hospitalizacji.

Reklama

"Policjanci byli trzeźwi. Obecnie trwają czynności wyjaśniające przyczynę tego zdarzenia drogowego oraz czynności wyjaśniające, zmierzające do ustalania tego, z jakiego powodu osoby postronne się w tym radiowozie znajdowały" - poinformowała kom. Karolina Kańka.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze