Reklama

Policja

Wspólna akcja służb przeciw handlarzom narkotyków. 32 osoby zatrzymane

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Wspólna akcja policjantów z Wołomina, Komendy Stołecznej Policji, SPAP Warszawa, BOA KGP, CBŚP, Biura Kryminalnego KGP oraz funkcjonariuszy SG i Podlaskiego Urzędu Celno – Skarbowego doprowadziła do zatrzymania 32 osób podejrzewanych o handel narkotykami. Podczas przeszukań prowadzonych w ponad 55 miejscach 400 funkcjonariuszy znalazło i zabezpieczyło m.in. heroinę, kokainę, amfetaminę i marihuanę oraz pieniądze. Jak informuje Policja, sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

Działania jakie prowadzili funkcjonariusze, są kontynuacją sprawy, w ramach której w zeszłym roku zatrzymanych zostało łącznie 51 osób. Podobnie jak podczas poprzednich zatrzymań, również teraz funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Jak informuje Policja, podczas przeszukań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in. heroinę, kokainę, marihuanę i amfetaminę a także ponad 67 tys. złotych oraz wartościowe zegarki i telefony komórkowe. W akcji brało udział łącznie ponad 400 funkcjonariuszy, którzy zatrzymali 32 osoby w wieku od 20 do 65 lat. Jeśli policyjne podejrzenia się potwierdzą, za obrót znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadanie ich w miejscu zamieszkania zatrzymanym grozić może kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 

Jak informuje Policja, śledztwo dotyczy działalności grupy przestępczej, która w okresie co najmniej od 2011 roku wprowadziła do obrotu na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego nie mniej niż 400 kg środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci heroiny, kokainy, marihuany, amfetaminy i mefedronu. Grupa ta zajmowała się także, zdaniem policjantów, produkcją amfetaminy i marihuany.

Policja/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze