Reklama

Policja

W policji ponad 170 nowych oficerów

Fot. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie/Twitter
Fot. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie/Twitter

173 absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie) uzyskało w piątek promocję na pierwszy stopień oficerski. Także w piątek odbyła się w tej szkole inauguracja roku akademickiego.

Podczas uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza policji – mianowanych zostało 173 funkcjonariuszy, w tym 38 kobiet. Nowi oficerowie zasilą szeregi kadry kierowniczej policji - będą dowodzili zespołami podwładnych.

W piątek odbyła się także na policyjnej uczelni inauguracja roku akademickiego. W tym roku na kierunki: kryminologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, informatyka i nauka o policji przyjęto 837 studentów – zarówno funkcjonariuszy, jak i osoby cywilne.

Nauka o policji to nowy kierunek na WSPol w Szczytnie. Naukę na nim rozpoczęło 91 maturzystów, którzy po 4 latach studiów przystąpią do egzaminu oficerskiego. Po studiach zawodowych uzyskają stopień licencjata - wyjaśnił Marcin Piotrowski. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie na studiach I i II stopnia uczy się 2006 studentów.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama