Reklama

Policja

Uzbrojony mężczyzna postrzelony na komendzie

Małopolska Policja
Autor. Małopolska Policja

Młody mężczyzna, uzbrojony w metalowy młotek i nóż, napadł na policjanta w komendzie w Chrzanowie (woj. małopolskie). Napastnik został postrzelony w nogę przez innego funkcjonariusza. Obecnie przebywa w szpitalu.

Reklama

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem (ok. 23:30), kiedy do dyżurki w komendzie powiatowej policji w Chrzanowie przyszedł 28-letni mężczyzna. Miał przy sobie dwa niebezpieczne narzędzia i miał być bardzo pobudzony. Chciał też koniecznie dostać się do pomieszczeń służby dyżurnej. "Kiedy wyszedł do niego pomocnik oficera dyżurnego, został natychmiast zaatakowany. Agresor groził mu nożem" - poinformowała we wtorek podkom. Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Reklama

Zaatakowany funkcjonariusz osłonił się krzesłem. Wtedy też z pomocą ruszył mu oficer dyżurny, który wezwał napastnika do odrzucenia młotka i noża. 28-latek nie zareagował, więc oficer oddał w jego kierunku strzał. Celował w nogę.

Czytaj też

"To nie powstrzymało jednak napastnika, który nadal krzyczał, że zabije pomocnika dyżurnego i - nie reagując na polecenia policjanta - wymachiwał nożem, chcąc zadać cios. Wtedy policjant oddał drugi strzał trafiając agresora, ponownie w nogę. Napastnik został obezwładniony" - relacjonowała podkom. Szczerba.

Reklama

28-letniemu mężczyźnie udzielona została pomoc przedmedyczna. Na miejsce przyjechało pogotowie, a ranny - nadal pobudzony i agresywny - musiał zostać przypięty pasami zabezpieczającymi przez ratowników. Został następnie zabrany do szpitala i pozostaje tam pod dozorem policji.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama