Reklama

Policja

Tysiąc glocków dla Policji. Dwie oferty i trzy miliony do wydania

Fot. Policja
Fot. Policja

Do policjantów już niebawem trafić może 1000 sztuk nowych pistoletów Glock 17 3. generacji. Komenda Główna Policji poinformowała właśnie o otwarciu ofert, które wpłynęły w odpowiedzi na przetarg trwający od 19 kwietnia tego roku. Na pistolety KGP planuje przeznaczyć nie więcej niż 3 mln złotych.

W odpowiedzi na ogłoszenie o organizacji przetargu złożono dwie oferty. Pierwsza z nich pochodzi z firmy Centrum Szkoleniowe CAMP X Anita Karcz z Wolsztyna. Druga natomiast to oferta firmy Kaliber z Warszawy. Cena dostawy określona w ofercie Centrum Szkoleniowego CAMP X wynosi 2 577,77 złotych, a okres gwarancji to sześć lat, natomiast w przypadku oferty firmy Kaliber cena to 2 949 540 złotych, a okres gwarancji określono na 9 lat. Przypomnijmy, że zamawiający, Komenda Główna Policji, planował przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia kwotę 3 000 000 złotych.

Komenda Główna Policji potwierdziła, że w przypadku propozycji firmy Centrum Szkoleniowe CAMP X oferowana cena dotyczy jednego kompletu, a wiec oferta opiewa na sumę 2 577 000,77 złotych. 

W czasie rozpatrywania złożonych ofert głównym czynnikiem, jaki brany będzie pod uwagę, jest cena - 60 punktów. Kolejne 40 punktów można też będzie uzyskać za okres udzielonej gwarancji (powyżej 8 lat, minimalny okres gwarancji na pistolet i magazynki ma wynosić co najmniej 5 lat).

Policjanci oczekują, że szkielet pistoletu, kalibru 9mm, wykonany będzie z tworzywa sztucznego, a nacisk na języczek spustowy nie będzie przekraczał 2 kg. Pistolety powinny posiadać nagwintowaną lufę, fabrycznie przystosowaną do montażu tłumika oraz igliczny mechanizm uderzeniowy. Pistolet nie powinien być dłuższy niż 186 mm oraz szerszy niż 30 mm. Wysokość określono maksymalnie na 140 mm, a długość samej lufy nie powinna być mniejsza niż 125 mm.

W specyfikacji technicznej podkreślono również, że żywotność istotnych części pistoletu takich jak lufa, zamek i szkielet, musi wynosić co najmniej 30 000 strzałów. Broń powinna być też wyposażona w szynę montażową dla akcesoriów takich jak oświetlenie taktyczne czy wskaźnik laserowy, z systemem mocowania według standardu Picatinny.

Pojedynczy zestaw powinien składać się m.in. z pistoletu, czterech magazynków (dwóch na 17 naboi i dwóch na 19 naboi) oraz zestawu do czyszczenia. Dostawa kupionych pistoletów ma nastąpić nie później niż 19 grudnia 2019 r.

Kupno 1000 kompletów pistoletów samopowtarzalnych kal. 9x19 mm Parabellum Glock 17 3 generacji to pierwszy tak duży zakup broni krótkiej dla policjantów od czasu kupna blisko tysiąca pistoletów Rex w ubiegłym roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze