Reklama

Policja

"Szybki" zakup 11 mln sztuk amunicji. Policja stawia na Cenzin

Fot. Cenzin
Fot. Cenzin

Jeszcze w tym roku do Policji trafi łącznie ponad 11 mln sztuk amunicji kalibru 9 mm z pociskiem całkowicie pokrytym płaszczem. Zamówienie warte jest ponad 8,5 mln złotych.

Zgodnie z informacjami jakie przekazała Komenda Główna Policji, w przetargu dotyczącym zakupu amunicji strzeleckiej wybrano firmę, która zrealizuje zamówienie. Jak się okazało, 11 379 000 sztuk naboi policjantom dostarczy warszawski Cenzin. Łączna wartość zamówienia to 8 537 663,70 złotych brutto, a termin jego realizacji określono na 29 listopada tego roku.

W postępowaniu ofertę złożyła też warszawska firma Mildat, jednak jej propozycja okazała się o ponad 660 tys. złotych droższa. Mildat oferując taką samą gwarancję jak Cenzin, mniej punktów uzyskał właśnie ze względu na wyższą cenę. A to cena była jednym z dwóch kryteriów na podstawie których Policja dokonywała oceny ofert. Drugim, za które można było uzyskać 40 proc. ogólnej liczby możliwych do zdobycia punktów, była gwarancja. 

Co ciekawe, przetarg ogłoszono w ramach procedury przyspieszonej, gdyż jak uzasadniała KGP, istnieje pilna konieczność pozyskania przez Policję amunicji kal. 9x19 Parabellum, która stanowi podstawowe wyposażenie funkcjonariuszy Policji i jest wykorzystywana przez nich podczas wyszkolenia strzeleckiego jak również „toku realizowanych zadań służbowych”. Jak tłumaczyła Policja, „posiadanie tej amunicji ma bezpośredni wpływ na skuteczność realizacji zadań”.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze