Policja

"Szybki" zakup 11 mln sztuk amunicji. Policja stawia na Cenzin

Fot. Cenzin
Fot. Cenzin

Jeszcze w tym roku do Policji trafi łącznie ponad 11 mln sztuk amunicji kalibru 9 mm z pociskiem całkowicie pokrytym płaszczem. Zamówienie warte jest ponad 8,5 mln złotych.

Zgodnie z informacjami jakie przekazała Komenda Główna Policji, w przetargu dotyczącym zakupu amunicji strzeleckiej wybrano firmę, która zrealizuje zamówienie. Jak się okazało, 11 379 000 sztuk naboi policjantom dostarczy warszawski Cenzin. Łączna wartość zamówienia to 8 537 663,70 złotych brutto, a termin jego realizacji określono na 29 listopada tego roku.

W postępowaniu ofertę złożyła też warszawska firma Mildat, jednak jej propozycja okazała się o ponad 660 tys. złotych droższa. Mildat oferując taką samą gwarancję jak Cenzin, mniej punktów uzyskał właśnie ze względu na wyższą cenę. A to cena była jednym z dwóch kryteriów na podstawie których Policja dokonywała oceny ofert. Drugim, za które można było uzyskać 40 proc. ogólnej liczby możliwych do zdobycia punktów, była gwarancja. 

Co ciekawe, przetarg ogłoszono w ramach procedury przyspieszonej, gdyż jak uzasadniała KGP, istnieje pilna konieczność pozyskania przez Policję amunicji kal. 9x19 Parabellum, która stanowi podstawowe wyposażenie funkcjonariuszy Policji i jest wykorzystywana przez nich podczas wyszkolenia strzeleckiego jak również „toku realizowanych zadań służbowych”. Jak tłumaczyła Policja, „posiadanie tej amunicji ma bezpośredni wpływ na skuteczność realizacji zadań”.

DM

Komentarze