Reklama

Policja

Szlak przemytniczy zlikwidowany. CBŚP zabezpieczyło 185 kg narkotyków

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Policjanci CBŚP przejęli narkotyki warte ponad pięć milionów złotych i zlikwidowali szlak przemytniczy wiodący z Holandii do Polski. Podczas działań zatrzymano cztery osoby, w tym „kuriera”. W akcji policjantom CBŚP pomagali funkcjonariusze ze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej. 

Członkowie rozbitej grupy zajmowali się przemytem narkotyków z Holandii na ogromną skalę.  Narkotyki były następnie rozprowadzane w Polsce. Według śledczych do naszego kraju trafiała między innymi kokaina, amfetamina, marihuana oraz tabletki ecstasy i MDMA.

Śledczy przygotowali plan działań, tak aby jednocześnie zatrzymać podejrzanych i zlikwidować magazyn. Podczas akcji policjantów CBŚP wsparli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku oraz z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Sygnałem do rozpoczęcia działań było zatrzymanie podejrzanego o przemyt czyli tzw. „kuriera”. Wówczas na przejściu granicznym w Świecku zatrzymano mężczyznę, u którego w samochodzie ukryte były narkotyki. W drewnianej skrzyni policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 65 kg różnego rodzaju nielegalnych substancji, m.in. marihuanę, kokainę czy amfetaminę.

image
fot. CBŚP

Chwilę później funkcjonariusze weszli jednocześnie do kilku obiektów znajdujących się na terenie woj. wielkopolskiego. Tam zatrzymali trzy osoby oraz zlikwidowali magazyn narkotykowy. W hali na półkach i na podłodze poukładane były różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychoaktywne. Łącznie policjanci  zabezpieczyli 117 kg marihuany, 7 tys. tabletek ecstasy oraz 3 kg MDMA. Narkotyki były już zapakowane w mniejsze paczki i przygotowane do dalszej dystrybucji. Śledczy wstępnie oszacowali wartość zabezpieczonych substancji na ponad 5 mln zł.

Jak informuje CBŚP, zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu środków odurzających i substancji psychoaktywnych oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Grozi im za to nawet do 15 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych o łącznej wartości 350 tys. zł, w tym samej gotówki ponad 300 tys. zł.

 CBŚP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze