Reklama

Policja

Sześciu chętnych na dostawę kamer na mundury dla policjantów

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Zgodnie z zapowiedziami kierownictwa MSWiA, w Polskiej Policji pojawia się coraz więcej kamer nasobnych dla funkcjonariuszy. W ramach najnowszego zamówienia do funkcjonariuszy trafić ma 31 zestawów w skład których ma wejść 2110 kamer. Swoje oferty w trwającym postępowaniu złożyło sześć firm. Wszystkie złożone propozycje mieszczą się w założonym przez Policję budżecie. Na dostarczenie całego systemu kamer nasobnych przeznaczono 16,5 mln złotych brutto. Pierwsze kamery powinny trafić do funkcjonariuszy jeszcze w tym roku.

Przetarg na dostarczenie systemu kamer nasobnych dla jednostek Policji, KGP ogłosiła w połowie lipca. Pierwotnie termin składania ofert został określony na koniec sierpnia, jednak Policja zdecydowała o jego wydłużeniu. Wczoraj dokonano oficjalnego otwarcia ofert. W postępowaniu złożono sześć ofert i wszystkie mieszczą się w kwocie 16,5 mln złotych jaką Policja planuje przeznaczyć na ten cel.

Najtańszą ofertę złożyła warszawska firma S&T Services Polska. Za dostawę zamówienia oczekuje 8 147 679 złotych. Firma zobowiązuje się do realizacji pierwszego etapu do 16 listopada tego roku, a drugiego do 28 grudnia 2019 roku. Niewiele wyższą cenę zaproponowała firma UMO z podwarszawskiej Zielonki. UMO złożyła ofertę opiewającą na 8 877 700 złotych, w której zamówienia chce zrealizować w takim samym terminie jak S&T Services Polska.

Propozycja trzeciego, najtańszego oferenta, jest wyższa od oferty UMO o niecałe 63 tys. złotych. Pinnacle Response Ltd. Z Irlandii Północnej, realizacje dostaw wyceniła na 8 940 500 złotych. Podobnie jak UMO oraz S&T S&T Services Polska, Pinnacle Response Ltd. na swoje produkty daje 60 miesięcy gwarancji.

Kolejne miejsce w stawce zajął T-Systems Polska. Wrocławska firma swoje produkty wyceniła na 11 191 998,66 złotych, oferując na nie 36 miesięczną gwarancję. 60 miesięcy gwarancji i cenę o niecałe 640 tys. złotych wyższą zaproponował Siltec z Pruszkowa. Najwyższą cenę oraz 36 miesięczną gwarancję zaoferowała Enigma Systemy Ochrony Informacji. Firma z Warszawy dostawę wyceniła na 13 980 022,93 złotych brutto. Enigma jako jedyna dostawę pierwszego etapu chce zrealizować do 14 grudnia 2018 roku.

Przy ocenie ofert Policja będzie brała pod uwagę kryterium ceny (60 proc.), okres gwarancji (15 proc.), termin realizacji zamówienia (15 proc.) oraz pożądane parametry zestawów (10 proc.). 

Zakupy systemu kamer nasobnych na mundury dla policjantów, jest jednym z elementów trwającej w Policji modernizacji.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze