Reklama

Policja

Szef policyjnych związkowców: swój cel osiągniemy, trzymajmy linię [WIDEO]

Rafał Jankowski, Przewodniczący NSZZ Policjantów, fot. YouTube Zarząd Główny NSZZ Policjantów
Rafał Jankowski, Przewodniczący NSZZ Policjantów, fot. YouTube Zarząd Główny NSZZ Policjantów

Mimo zeszłotygodniowego spotkania związkowców z wiceszefem MSWiA Jarosławem Zielińskim, i spisaną propozycją porozumienia przesłaną do Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych wydaję się, że konsensus między protestującymi od lipca mundurowymi, a rządem jest dość odległy. Po odrzuceniu przez NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej ministerialnych propozycji, z „odezwą” do policjantów zwrócił się szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. 

"Od 226 dni, od 12 marca, czekamy na spełnienie naszych sześciu postulatów, postulatów mającym na celu uzdrowienie naszej formacji" - mówi zwracając się do policjantów Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ Policjantów. 

Jankowski zapowiada też, że przed protestującymi kolejne tury działań protestacyjnych, ale zaznacza też, że jedną akcją protestacyjną, może nie udać się rozwiązać "wszystkich bolączek". "Ale próbujemy" - dodaje na koniec. "Krok po kroku, z uporem maniaka, kropla drąży skałę, swój cel osiągniemy, a jedność jak ostatnio wykazaliśmy daje nam siłę" - mówi w apelu Rafał Jankowski. 

Przypomnijmy, 25 września po posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej, podjęto dezycję o odrzuceniu propozycji przedstawionych przez MSWiA. "Prezydium ZG NSZZ FSG jednogłośnie stwierdziło, że przedstawiony projekt porozumienia nie może zostać zaakceptowany w obecnym kształcie" - czytamy w komunikacie. 

DM

Reklama

Komentarze (2)

 1. tagore

  Po zajadłych protestach przeciwko utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej ,czyli obronie rynku przekrętów celnych i watowskich nie mam do nich zaufania.

  1. Lord Godar

   Jeśli ktoś uzna , że to pierwszy krok i należy zrobić następny rozsądny to ok . Nawet przy oszczędnych , ale odpowiednich inwestycjach w taki pojazd , można z niego uzyskać jako taki WWB , którego pojawienie się na polu walki zmusi przeciwnika do przeciwstawienia mu odpowiednich środków .

  2. mobilny

   Chcemy kupić coś czego jeszcze nie ma lub jest ale drogo i w niewielkiej ilości (wisla. Homar. F-35) myślał indyk o niedzieli a w sobotę łeb mu scieli. Jak użytkuje się Teciaki i stare leo to nie mysli sie o mbt xx genery tylko zastępuje lepszym jak najszybciej. Jak ma sie migi 29 i su22 to nie myśli sie o F-35 a bierze F-16. Jak się nie ma nic to bierze sie coś co już jest. Doadaj jeszcze jakiemu zagrożeniu mamy sprostać to wyjdzie obraz nędzy i rozpaczy. Chcecie armii która przeciwstawi sie zagrożeniu płynącymi ze wschodu czy takiej ktora ladnie wyglada na paradach i na misjach? Inteligenci-decydenci nie wystawiają naszemu szkolnictwu dobrego świadectwa. To że USA tak ma nie znaczy że dla nas to optimum

  3. ThinQ

   Tak. Wydali prawie 2 mld na poprawienie świadomości sytuacyjnej leciwych T-72m i tyle. A jak tam siper leonyPL?

 2. Cywil

  Nic im nie dawać. Jak im nie pasuje to do cywila. Jakoś nie widać żeby lecieli tylko stołków się trzymają. A związki szkoda że takie harde nie były jak im wcześniej kazali ludzi lupić mandatami bo kasy w budżecie nie było. Zrobiliście z siebie parkingowych to zarabiajcie jak oni.

Reklama