Reklama

Policja

Śmiertelny postrzał w trakcie interwencji. Policjant z zarzutami

Małopolska Policja
Autor. Małopolska Policja

Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do Sądu Rejonowego w Zakopanem akt oskarżenia przeciwko policjantowi, który podczas interwencji w 2020 r. w Kościelisku-Kirach śmiertelnie postrzelił 27-latka – poinformował rzecznik krakowskiej prokuratury.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie rzecznika Prokuratury Okręgowej w Krakowie, akt oskarżenia dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci na skutek wystrzału ze służbowej broni palnej. W toku śledztwa podejrzany policjant Marcin K. nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Reklama

W sprawie prokuratura uzyskała szereg opinii i ekspertyz kryminalistycznych. Na zlecenie śledczych przeprowadzono sekcję zwłok, z której wynikało, że przyczyną zgonu były obrażenia czaszkowo-mózgowe, które powstały w wyniku pojedynczego postrzału z broni palnej. Prokuratura powołała także biegłego z zakresu procedur policyjnych.

Czytaj też

Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec czerwca 2020 r. w godzinach nocnych w okolicy stadionu biathlonowego w Kościelisku-Kirach koło Zakopanego. Wtedy na miejsce zostali wezwani policjanci poinformowani o kradzieży paliwa z maszyn budowlanych. Mundurowi zauważyli w pobliżu maszyn podejrzanych mężczyzn i rozpoczęli pościg, w trakcie którego doszło do wystrzału z broni służbowej. Strzał spowodował śmiertelne obrażenia głowy 27-latka.

Reklama

Według policji do kradzieży paliwa z maszyn budowlanych zlokalizowanych koło stadionu biathlonowego miało wcześniej dochodzić kilkukrotnie

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Bolo1978

    Teraz będziecie policjanta sądzić, złodziej kradnie ,pedofil gwałci molestuje,morderca zabiją a policjant za to że reaguje będzie karany. Chory kraj. Nic dziwnego że w Polskich służbach tyle wakatów. Policjantów funkcjonariuszy SW sądzi się i każe za to że bandytów łapią i pilnują. Panowie funkcjonariusze najlepiej oczy zamykać i udawać że się nic nie widzi. Pozdrawiam i trzymam kciuki za policjanta.

Reklama

Najnowsze