Reklama

Policja

Samochody dla "drogówki" dostarczone. Kosztowały ponad 30 mln złotych

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Dolnośląską Policja
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Dolnośląską Policja

O tym, że policja kupiła 77 Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego, InfoSecurity24.pl informował już pod koniec września ubiegłego roku. Z informacji przekazanych przez AMZ-Kutno wynika, że dostawy właśnie się zakończyły, a formacja dysponuje już kompletem sprzętu, który kosztował przeszło 30 mln złotych.

O wygraną w przetargu, wartym ponad 30 mln złotych, walczyły trzy firmy, a cenowe różnice w złożonych ofertach były naprawdę niewielkie. Ostatecznie KGP za najkorzystniejszą uznała propozycję złożoną przez Auto Handel Centrum Grupa Cichy. Z informacji jakie udostępniła firma AMZ-Kutno, wykonująca zabudowę specjalną pojazdów, wynika, że zakończono dostawy, a komplet samochodów trafił już w ręce mundurowych.

Do wydania na APRD policja miała prawie 34 mln złotych, ale środki te nie pochodziły z budżetu formacji. Zamówienie finansowane było bowiem z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko projektu "Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji". Umowę o to dofinansowanie policja podpisała jeszcze w grudniu 2019 roku. Na zakup 77 specjalistycznych pojazdów dla polskiej drogówki otrzymała prawie 35 mln złotych, ale całkowity koszt realizacji projektu (zamówienia podstawowego z opcją) wyceniono na ponad 41 mln złotych. 

Pojazdy APRD typu furgon mają być wyposażone m.in. w: drukarkę, kopiarkę, skaner, laptopa, cyfrowy aparat fotograficzny, skalówkę magnetyczną do wymiarowania, urządzenie do laserowego pomiaru punktów w przestrzeni, zestaw pierwszej pomocy, przenośny przyrząd do badania skuteczności hamowania, przenośną lampę oświetleniową, parawany do oddzielenia i osłonięcia miejsca zdarzenia a także agregat prądotwórczy.

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze