Reklama

Policja

Problem z policyjnymi mundurami w Hiszpanii

Unidad de Intervención Policial (UPI).
Unidad de Intervención Policial (UPI).
Autor. policia.es

Hiszpańscy policjanci wkrótce będą musieli patrolować ulice w ubraniach cywilnych, gdyż narastają problemy z wymianą zniszczonej w czasie pracy odzieży służbowej, w tym mundurów - ostrzegły związki zawodowe policjantów SUP na Twitterze. W rozpowszechnionym nagraniu SUP alarmuje: „Pracujemy w ubraniu w złym stanie - wytartym, zniszczonym i porozrywanym”. Związkowcy domagają się środków na odnowienie potrzebnej do pracy odzieży.

Według dziennika "La Razon", trudności z otrzymaniem nowego munduru występują we wszystkich jednostkach policji w całym kraju, ale szczególnie w patrolujących ulice wydziałach ds. bezpieczeństwa obywatelskiego, a zwłaszcza w operacyjnych jednostkach interwencyjnych (UIP). Problemy z wymianą mundurów trwają od ponad roku i nasilają się wraz z upływem czasu.

Dziennik podał, że policjanci pracujący w trybie sześciodniowym bez przerwy często dysponują jednym służbowym polo na cały rok. "Patrolują ulice w oberwanych mundurach z zatartymi literami, w spranych lub podartych spodniach. Służbowe półbuty rozpadają się" - pisze gazeta.

Zdaniem "La Razon", źródłem problemu jest niesprawna aplikacja komputerowa, za pomocą której policjanci zgłaszają konieczność wymiany odzieży służbowej z powodu zużycia wynikającego z pracy. Od początku pandemii Covid-19 aplikacja nie pozwala na składanie zamówień. Dyrekcja Generalna Policji (DGP) nie odpowiada na pytania w tej sprawie ze strony związków zawodowych, więc "wkrótce policjanci będą musieli patrolować ulice w cywilnym ubraniu" - twierdzi dziennik.

Związki zawodowe ostrzegają, że brak odpowiedniego stroju służbowego wpływa na pogorszenie się wizerunku policji w społeczeństwie.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze