Reklama

Policja

Prewencja z nowymi armatkami wodnymi

Fot. KWP Białystok
Fot. KWP Białystok

Polska spółka Szczęśniak Pojazdy Specjalne zajmie się dostawą pojazdów typu armatka wodna dla Komendy Głównej Policji. Za realizację zamówienia formacja zapłaci prawie 32 mln złotych brutto. 

Firma w ramach oferty zapewni formacji także gwarancję na całą zabudowę pojazdów i ich wyposażenie po zabudowie na co najmniej pięć lat. Realizowane będą również bezpłatne przeglądy okresowe w ramach gwarancji na pojazd bazowy. Po pięciu latach dojdzie również do wymiany wszystkich szyb kuloodpornych w kabinie załogowej.

Szczęśniak Pojazdy Specjalne pokonał drugą złożoną w przetargu ofertę, którą przedstawił Wawrzaszek ISS. Różnica punktowa między firmami była niewielka, gdyż wynosiła jedynie 0,13 pkt. (60 pkt do 59,87 pkt).

Komenda nie wskazuje, gdzie dokładnie trafią wozy. Będą to jednak zapewne oddziały prewencji na terenie województw: mazowieckiego, śląskiego, wielopolskiego i pomorskiego, gdyż wraz z ofertą wykonawca ma dostarczyć wykaz i lokalizację autoryzowanych stacji obsługi dla pojazdu bazowego właśnie dla tych obszarów. "Zamawiający wymaga wskazania co najmniej jednej autoryzowanej stacji obsługi pojazdów w Warszawie lub powiatach ościennych oraz co najmniej po jednej autoryzowanej stacji obsługi w województwach: śląskim, wielkopolskim i pomorskim" - czytamy.

Informacja dotycząca zamiaru zakupu pojazdów silnikowych specjalnego zastosowania, a dokładnie, pojazdów typu armatka wodna, które trafią do oddziałów/pododdziałów policyjnej prewencji, pojawiła się na stronie formacji w połowie lutego br. Komenda zainteresowana była pozyskaniem ośmiu samochodów w ramach zamówienia podstawowego oraz ewentualnie kolejnych dwóch w ramach prawa opcji. Policja przewiduje, że zamówienie zostanie zrealizowane do maksymalnie 17 grudnia 2020 roku, także w przypadku skorzystania z prawa opcji.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze