Reklama

Policja

Prewencja dostanie nowe armatki wodne

Fot. Świętokrzyska Policja
Fot. Świętokrzyska Policja

Policyjne oddziały i pododdziały prewencji mogą niedługo wzbogacić się o nowe pojazdy typu armatka wodna. Komenda Główna Policji ogłosiła bowiem właśnie, że zamierza kupić pięć sztuk takich wozów. 

Komenda Główna Policja zainteresowana jest zakupem pięciu sztuk pojazdów typu armatka wodna, przeznaczonych dla oddziałów i pododdziałów prewencji Policji. Biorąc pod uwagę, że formacja wymaga, by potencjalni dostawcy  wraz z ofertą dostarczyli wykaz i lokalizacje autoryzowanych stacji obsługi dla pojazdu bazowego dla co najmniej jednej autoryzowanej stacji obsługi pojazdów w Warszawie lub powiatach ościennych oraz co najmniej po jednej autoryzowanej stacji obsługi w województwach śląskim i pomorskim, to domyślać się można, że to właśnie tam trafią nowe armatki. 

Kryteriów udzielenia zamówienia jest całkiem sporo. Na liście znajdziemy gwarancję na zbiornik wody oraz całą zabudowę i wyposażenie pojazdu po zabudowie na co najmniej 5 lat, bezpłatne przeglądy okresowe w ramach gwarancji na pojazd bazowy, na którym dokonano zabudowy, czy wymianę wszystkich szyb kuloodpornych w kabinie załogowej po 5 latach eksploatacji pojazdu. Formacja przydzielać będzie również punkty za usytuowanie wylotów rur wydechowych silnika głównego i silnika napędzającego pompę wody nad nadwozie pojazdu, wyposażenie wozu w hamulce postojowe dla każdej osi w pojeździe bazowym, umieszczenie w tylnej części pojazdu z możliwością dostępu z powierzchni gruntu do sprzętu bezpieczeństwa (linia szybkiego natarcia, gaśnice 2 szt., koc gaśniczy oraz sprzęt specjalistyczny) czy przyłącze tłoczne Ø 75 umożliwiające przetłoczenie wody z pojazdu do drugiego pojazdu pod ciśnieniem z wykorzystaniem elementów układu wodnego i wyposażenia pojazdu. Najważniejszym kryterium będzie jednak cena, której wagę wskazano na 58. 

Zamówienie zrealizowane ma zostać do 4 grudnia 2020 roku. Na oferty zainteresowanych podmiotów, w ramach procedury otwartej, KGP czeka do 6 marca 2020 roku, do godz. 10:00. 

Policyjny budżet na zakup wszystkich pojazdów poznamy wraz z otwarciem ofert. Na razie wiadomo, że dostawy będą kosztować formację powyżej 139 tys. euro. W 2019 roku formacja za zakup co najmniej ośmiu (plus dwa w ramach opcji) samochodów typu armatka wodna zapłacić miała polskiej spółce Szczęśniak Pojazdy Specjalne prawie 32 mln złotych brutto. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze