Reklama

Policja

Ponad pół miliona złotych na kamizelki kuloodporne

<p>fot. policja.pl</p>
<p>fot. policja.pl</p>

Komenda Główna Policji, za pośrednictwem Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej poinformowania o zamówieniu 268 kompletów kamizelek kuloodpornych typu plate carrier. To kolejne w ostatnim czasie tego typu zamówienie realizowane przez Polską Policję. Całkowita wartość zamówienia wynosi ponad 600 tys. złotych.

Jak zauważa KGP, realizacja przedmiotowego zamówienia jest niezbędna z uwagi na znaczne potrzeby Policji. Środki na realizowane zamówienie pochodzą, jak czytamy w ogłoszeniu, z powstałych oszczędności w poprzednim postępowaniu przetargowym na tego typu kamizelki. Z uwagi na przepisy, zaoszczędzone pieniądze KGP wydać musi do końca marca.

Do funkcjonariuszy trafić na 268 kompletów kamizelek kuloodpornych typu plate carrier. Zamówienie przewiduje także opcjonalne rozszerzenie zamówienia o kolejne 52 komplety kamizelek. W ocenie zamówienia brana będzie pod uwagę cena (60 proc.) oraz gwarancja na odporność balistyczną (40 proc.).

Łączna wartość zamówienia to 612 380 złotych. Kamizelki dostarczy kielecka firma Holsters HPE Polska Grzegorz Szymański. 

Plate carrier to kamizelka kuloodporna o modułowej budowie. Daje ona możliwość użycia różnych wkładów balistycznych, na przykład ceramicznych.

Reklama

Komentarze

    Reklama