Reklama

Policja

CBŚP kupuje amunicję za pieniądze z Unii

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Komenda Główna Policja zamawia amunicję dla Centralnego Biura Śledczego Policji. Na liście zakupów znajdziemy naboje pistoletowe kal. 9x19 mm Parabellum z pociskiem FRG (Frangible) oraz amunicję 5,56x45 mm NATO z pociskiem typu „Frangible” (tzw. łamliwy) do stosowania z karabinkiem HK416 i G-36 f-my H&K.

Zlecona przez KGP dostawa amunicji realizowana jest w ramach projektu "Współdziałanie komórek operacyjnych CBŚP w sytuacji odwróconego wektora działania". Jest to więc jeden z projektów finansowanych przez Unię Europejską, a dokładnie Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

Przedmiotem zamówienia jest dokładnie pozyskanie, w pierwszym zadaniu, naboi pistoletowych kal. 9x19 mm Parabellum z pociskiem FRG (Frangible) w liczbie 450 tys. sztuk. Zakłada się również skorzystanie z prawa opcji, które zakłada zakup dodatkowych 25 tys. sztuk wskazanej amunicji.

Drugie zadanie to zakup amunicji 5,56x45 mm NATO z pociskiem typu „Frangible” (tzw. łamliwy) do stosowania z karabinkiem HK416 i G-36 f-my H&K - w ilości 200 tys. sztuk w ramach zamówienia podstawowe, oraz do 5 tys. sztuk w ramach prawa opcji. 

W razie udzielenia zamówienia, ma ono zostać zrealizowane do 30 sierpnia bieżącego roku. KGP zaznacza również, że skorzystanie z prawa opcji jest uwarunkowane pozyskaniem przez zamawiającego dodatkowych środków finansowych. Na oferty Komenda czeka do 19 kwietnia br.

Podejście drugie

Warto zaznaczyć, że to drugie podejście Komendy Głównej Policji do zakupów obu typów amunicji. Ostatnia próba nie zakończyła się udzieleniem zamówienia, o czym jednostka poinformowała 12 marca br. Jak widać, na kolejne podejście nie musieliśmy długo czekać. 

W ramach wspomnianego wyżej zamówienia udało się jednak policji zakupić: amunicję treningową barwiącą kal. 9 mm przeznaczoną do stosowania z pistoletami Glock FX i amunicję treningową barwiącą kal. 5,56 mm przeznaczoną do stosowania z adaptorami Simmunition FX dla karabinków G-36, HK 416 (w obu przypadkach dostawami zajmie się Cenzin); granaty treningowe wielokrotnego użytku (skorupa) i granaty 9-hukowo-błyskowe (ich dostawą zajmie się Umo); granaty treningowe wielokrotnego użytku (zapalnik wymienny), granaty 1-hukowo-błyskowe i naboje treningowe kal. 40x46 ze znacznikiem miejsca trafienia (wykonawcą został Griffin Group S.A. Defence).

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze