Reklama

Policja

Policyjni antyterroryści otrzymają nowe hełmy

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Komenda Główna Policji ogłosiła rozpoczęcie postępowania przetargowego na zakup hełmów odłamko- i kuloodpornych oraz przyłbic kuloodpornych, stosowanych przez pododdziały antyterrorystyczne.

W rozpoczętym 17 lipca 2017 roku przetargu polska policja planuje zakupić 250 sztuk hełmów odłamko- i kuloodpornych typu ACH lub MICH w wersji „high-cut” z adapterem do montażu noktowizji (w kolorze zielonym/oliwka mat.), a także 108 sztuk przyłbic kuloodpornych montowanych do szyn na tego rodzaju hełmie.

Czytaj także: Policja z nowymi mundurami "polowymi"

Przetarg prowadzony jest w procedurze nieograniczonej, co oznacza, że może do niego przystąpić każdy podmiot, który posiada koncesję przyznaną przez resort spraw wewnętrznych i administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie objętym zamówieniem.

Termin składania ofert został wyznaczony na 28 sierpnia br. Zwycięski oferent zostanie wyłoniony na podstawie następujących kryteriów: ceny (waga 60%), gwarancja na odporność balistyczną (waga 15%), gwarancji na wszystkie elementy (waga 10%) oraz masy hełmu wraz z przyłbicą (15%).

Warto zaznaczyć, iż Komenda Główna Policji zastrzega sobie po wyborze najkorzystniejszej oferty dostarczenie jednej sztuki hełmu (w rozmiarze L) wraz z przyłbicą, w celu wykonania testów balistycznych. Dopiero po przejściu wszystkich testów zostanie podpisana umowa z dostawcą.

Czytaj także: Tysiące kamizelek kuloodpornych dla polskiej policji

Zgodnie z Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia konstrukcja i kształt zamawianego hełmu muszą być zgodne ze standardem hełmu typu MICH lub ACH w wersji wysokiego wycięcia, tzw. high-cut. Czerep hełmu musi być wykonany z materiałów kompozytowych w kolorze czarnym mat lub zielonym/oliwkowym mat.

Cały hełm musi pozwalać na jednoczesne stosowanie przez funkcjonariuszy policji systemu łączności z aktywną ochroną słuchu, zestawu noktowizyjnego (np. monokular bądź gogle), maski przeciwgazowej czy ochrony oczu (gogle balistyczne). Do tego celu czerep hełmu powinien być wyposażony na czole w adapter do mocowania noktowizji oraz szyny boczne do mocowania adapterów Picatinny. Całość nie może ważyć więcej jak 1,5 kg.

Termin dostawy hełmów został wyznaczony na 15 grudnia 2017 roku.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama