Reklama

Policja

Policyjni antyterroryści otrzymają nowe hełmy

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Komenda Główna Policji ogłosiła rozpoczęcie postępowania przetargowego na zakup hełmów odłamko- i kuloodpornych oraz przyłbic kuloodpornych, stosowanych przez pododdziały antyterrorystyczne.

W rozpoczętym 17 lipca 2017 roku przetargu polska policja planuje zakupić 250 sztuk hełmów odłamko- i kuloodpornych typu ACH lub MICH w wersji „high-cut” z adapterem do montażu noktowizji (w kolorze zielonym/oliwka mat.), a także 108 sztuk przyłbic kuloodpornych montowanych do szyn na tego rodzaju hełmie.

Czytaj także: Policja z nowymi mundurami "polowymi"

Przetarg prowadzony jest w procedurze nieograniczonej, co oznacza, że może do niego przystąpić każdy podmiot, który posiada koncesję przyznaną przez resort spraw wewnętrznych i administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie objętym zamówieniem.

Termin składania ofert został wyznaczony na 28 sierpnia br. Zwycięski oferent zostanie wyłoniony na podstawie następujących kryteriów: ceny (waga 60%), gwarancja na odporność balistyczną (waga 15%), gwarancji na wszystkie elementy (waga 10%) oraz masy hełmu wraz z przyłbicą (15%).

Warto zaznaczyć, iż Komenda Główna Policji zastrzega sobie po wyborze najkorzystniejszej oferty dostarczenie jednej sztuki hełmu (w rozmiarze L) wraz z przyłbicą, w celu wykonania testów balistycznych. Dopiero po przejściu wszystkich testów zostanie podpisana umowa z dostawcą.

Czytaj także: Tysiące kamizelek kuloodpornych dla polskiej policji

Zgodnie z Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia konstrukcja i kształt zamawianego hełmu muszą być zgodne ze standardem hełmu typu MICH lub ACH w wersji wysokiego wycięcia, tzw. high-cut. Czerep hełmu musi być wykonany z materiałów kompozytowych w kolorze czarnym mat lub zielonym/oliwkowym mat.

Cały hełm musi pozwalać na jednoczesne stosowanie przez funkcjonariuszy policji systemu łączności z aktywną ochroną słuchu, zestawu noktowizyjnego (np. monokular bądź gogle), maski przeciwgazowej czy ochrony oczu (gogle balistyczne). Do tego celu czerep hełmu powinien być wyposażony na czole w adapter do mocowania noktowizji oraz szyny boczne do mocowania adapterów Picatinny. Całość nie może ważyć więcej jak 1,5 kg.

Termin dostawy hełmów został wyznaczony na 15 grudnia 2017 roku.

 

Komentarze