Reklama

Policja

Policyjne radiowozy w "nowym wydaniu". Do końca roku flota powiększy się o 100 pojazdów

Autor. Krzysztof Chrzanowski BKS KGP

Do końca 2023 roku flota policyjnych radiowozów powiększy się o 100 radiowozów w nowym oznakowaniu - poinformowała Komenda Główna Policji. Ich zakup finansowany jest w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, którego całkowita wartość to ponad 22 mln złotych.

Reklama

Jak podaje Policja, z projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, do jednostek terenowych Policji trafią 83 pojazdy oznakowane Skoda Scala i 17 pojazdów Skoda SuperBWartość projektu opiewa na kwotę 22 394 317,70 zł, z tego finansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło 19 035 170,04 zł, natomiast współfinansowanie z budżetu państwa to 3 359 147,66 zł.

Reklama
Efektywne sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym, wymaga pełnienia służby w sposób dynamiczno-statystyczny polegający na przemiennym patrolowaniu trasy oraz wykonywaniu czynności w wyznaczonym miejscu. Istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego, a takie zapewnia użycie radiowozu oznakowanego.
Nadkom. Robert Opas, Biuro Ruchu Drogowego KGP
Reklama
Autor. Krzysztof Chrzanowski/BKS KGP

Jak podaje KGP, radiowozy Skoda SuperB wyposażone są w 2 litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM, automatyczną skrzynia DSG współgrającą z napędem 4x4. W tej wersji pojazd rozpędza się do 100 km/h w 5,3 sekundy. Mniejszy model Skoda Scala wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG.

Autor. Krzysztof Chrzanowski/BKS KGP

Policja poinformowała też, że mundurowi z ruchu drogowego korzystają już z zakupionych w ramach projektu 100 szt. laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu LTI 20/20 TruCAM II. Jak podkreślono, „doposażenie policjantów ruchu drogowego w nowoczesne laserowe mierniki prędkości umożliwi precyzyjne wykonanie pomiaru z większej odległości, a także podanie sygnału do zatrzymania z odpowiednim wyprzedzeniem”.

Reklama

Komentarze

    Reklama