Reklama

Policja

Policjantka z zarzutami. Chodzi o przestępstwo, którego nie było

Autor. policja.pl

Policjantka z Radomia usłyszała zarzut dotyczący składania fałszywych zeznań w toku prowadzonego postępowania karnego oraz zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Reklama

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom Wschód. "Policjantka nie przyznała się do stawianych jej zarzutów i odmówiła składania wyjaśnień" – przekazała rzeczniczka. Wobec podejrzanej zastosowano dozór policji oraz poręczenie majątkowe.

Reklama

Prokurator powiedziała, że zarzut, który przedstawiono policjantce, dotyczy zdarzenia, do którego doszło na początku grudnia ubiegłego roku. Za zarzucane kobiecie przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia. Śledczy na razie nie ujawniają bliższych szczegółów, z uwagi na dobro postępowania.

Czytaj też

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska powiedziała, że funkcjonariuszka pełniąca służbę w radomskiej drogówce została zawieszona w czynnościach służbowych i wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne. "Prowadzona jest także procedura administracyjna w kierunku wydalenia funkcjonariuszki ze służby, ze względu na ważny interes służby" – dodała rzeczniczka policji. Podinsp. Kucharska powiedziała, że do zatrzymania policjantki doszło 7 marca, a dwa dni później została zawieszona w czynnościach służbowych.

Reklama

Według nieoficjalnych ustaleń portalu wp.pl, sprawa ma dotyczyć pożaru samochodu należącego do policjantki, do którego doszło 1 grudnia przy ul. Energetyków w Radomiu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze