Reklama

Policja

Policjant oszukiwał na fakturach VAT? Skarb Państwa mógł stracić ponad 1,6 mln zł

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Lubuska Policja
Autor. Lubuska Policja

Policjant z Radomia jest jednym z podejrzanych w śledztwie dotyczącym narażenia na uszczuplenie należności publicznoprawnej z tytułu podatku VAT w łącznej kwocie ponad 1,6 mln zł - poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

"Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Tomaszowi O. zarzutów popełnienia przestępstwa oszustwa podatkowego oraz przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów związanego z wystawianiem i posługiwaniem się poświadczającymi nieprawdę fakturami VAT" - przekazała rzeczniczka.

W stosunku do funkcjonariusza zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Tomasz O. do 2012 roku prowadził działalność gospodarczą w zakresie prac budowlanych. Z ustaleń śledczych wynika, że w związku z rozpoczęciem służby w policji, polecił innej osobie firmowanie tej działalności swoim nazwiskiem. W rzeczywistości w dalszym ciągu zajmował się prowadzeniem spraw gospodarczych firmy, która - jak wynika z uzyskanych dowodów - w rozliczeniach podatkowych wykorzystywała nierzetelne faktury VAT, dokumentujące niewykonane faktycznie usługi.

Czytaj też

"W wyniku takiej działalności doszło do narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku od towarów i usług w kwocie 1,6 mln zł" - powiedziała prokurator Borkowska.

Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu, prowadzą Krajowa Administracja Skarbowa oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama