Reklama

Policja

Policja z terminalami płatniczymi. Za mandat zapłacisz kartą

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński poinformował, że patrole ruchu drogowego dysponują już 1650 urządzeniami z dwóch tysięcy terminali płatniczych, które trafią do policji. Ma to ułatwić opłacanie mandatów.

Jarosław Zieliński uczestniczył w poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach (Podlaskie) w briefingu, podczas którego policjanci zaprezentowali terminal. Wiceminister powiedział, że w woj. podlaskim będzie 80 takich urządzeń. 50 sztuk trafiło już do podlaskiej policji i od poniedziałku patrole korzystają z nich.

Chcemy, żeby wszyscy przestrzegali przepisów. Marzymy o tym, żeby nie było mandatów, żeby nikt na nie nie zasłużył i nie musiał ich płacić. No, ale jeśli się zdarzy, że ktoś będzie musiał mandat uiścić, to będzie można załatwić to łatwo, szybko i sprawnie, za pomocą nowego sposobu - terminalu płatniczego

Jarosław Zieliński, Sekretarz Stanu w MSWiA

W całej Polsce zostało przygotowanych dla policji 2 tys. terminali płatniczych. Patrole ruchu drogowego posiadają obecnie 1650 urządzeń. Do 9 lutego będą trwały szkolenia dla funkcjonariuszy. Do tego czasu na wyposażeniu policji będzie 2 tys. terminali.

Jak dodał wiceminister, liczba terminali wynika ze średniej ilości patroli na dobę w Polsce. "Tych terminali powinno wystarczyć, a jeśli będzie potrzeba będą następne. My za te terminale nie płacimy. To jest usługa, którą policja otrzymuje bezpłatnie" - mówił w Suwałkach Zieliński.

Płatność za pośrednictwem terminali płatniczych nie jest obligatoryjna, a policjanci za każdym razem będą informować kierowców o możliwości skorzystania z takiej formy płatności. Przedstawiciele Policji podkreślaja, że nowa forma płatności za mandat to duże udogodnienie dla obcokrajowców, którzy często nie mają ze sobą polskiej waluty i dotąd musieli dokonywać jej zakupu w kantorze.

Według informacji Policji, do tej pory zapłacono w ten sposób ok. 300 mandatów.

PAP - mini

Komentarze