Reklama

Policja

Policja wysyła na Ukrainę hełmy i kamizelki kuloodporne. Konwój jest w drodze

Policja, granica,
Autor. KWP w Bydgoszczy/Twitter

Decyzją Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka przekazujemy policjantom z Ukrainy hełmy i kamizelki kuloodporne. Konwój na Ukrainę już w drodze - przekazał rzecznik komendanta głównego policji inspektor Mariusz Ciarka.

Reklama

"Polska policja wspiera przyjaciół w Ukrainie z Narodowej Policji Ukrainy" - powiedział powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że decyzję o wysłaniu sprzętu na Ukrainę podjął szef formacji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Chodzi o hełmy i kamizelki kuloodporne. Ciarka poinformował też, że konwój jest już w drodze na Ukrainę. Nie wiadomo wprawdzie ile sztuk hełmów i kamizelek jedzie na Ukrainę, jednak poinformowano, że konwój składa się z sześciu ciężarówek.

Reklama
Reklama

Od początku działań wojennych funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściach z Ukrainą odprawili ponad 453 tys. osób uciekających z objętej wojną Ukrainy. We wtorek do Polski wjechało 98 tysięcy osób - przekazała w środę Straż Graniczna.

"Wszystkie osoby są wpuszczane. W większości osoby przekraczające granicę mają dokumenty, nawet ci niebędący obywatelami Ukrainy. Jeżeli nie mają, to jest prowadzona tzw. pogłębiona weryfikacja. Te osoby są zabierane z przejść granicznych do placówek SG, żeby nie blokować ruchu. Potwierdzana jest ich tożsamość, również w porozumieniu z konsulatami" - przekazała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze