Reklama

Policja

Policja w nowych barwach. KGP testuje odblaskowe malowanie radiowozów [FOTO]

Fot. D. Mikołajczyk
Fot. D. Mikołajczyk

Może się okazać, że już niebawem na ulicach będziemy mogli spotkać policyjne radiowozy w nowym malowaniu. Policyjne pojazdy, w nieco innych niż do tej pory barwach, zaprezentowano podczas tegorocznej edycji targów Europoltech 2019. Jak powiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl wiceszef Polskiej Policji, nadinsp. Dariusz Augustyniak, zmiany mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa nie tylko samych policjantów, ale też innych użytkowników ruchu drogowego. 

Niebiesko-srebrne malowanie policyjnych samochodów, może już niedługo przejść do historii. Policja testuje właśnie nowe barwy, jakie być może już niebawem znajdą się na wszystkich autach stróżów prawa. Podczas targów Europoltech 2019 zaprezentowano przykłady nowego malowania, wzbogacone o żółty, jaskrawy kolor. Wszytko w ramach projektu badawczego prowadzonego przez Komendę Główną Policji i Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny PIMOT. Jak powiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl pierwszy zastępca komendanta głównego policji, nadinspektor Dariusz Augustyniak, wszytko po to by zwiększyć bezpieczeństwo.

Będziemy wprowadzali elementy odblaskowe, ktore mają zdecydowanie poprawić widoczność obrysu samego radiowozu. Będzie to bardziej bezpieczne dla policjantów, ale również na innych użytkowników ruchu

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji
image
Fot. D. Mikolajczyk

Na razie nie wiadomo czy, a jeśli tak to kiedy, radiowozy w nowym malowaniu trafią na ulice. Jeśli jednak tak się stanie, pojazdy Polskiej Policji będą wyglądały podobnie do tych używanych przez policję w Wielkiej Brytanii czy Niemczech.

image
Fot. D. Mikołajczyk

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze