Reklama

Policja

Policja dostanie prawie 500 motocykli

Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

W ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” Komenda Główna Policji kupi 480 sztuk nowoczesnych motocykli, które trafią do jednostek policji w całym kraju. „Zakup wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym” - podkreślił pierwszy zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

W piątek w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu "Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego". Udział w wydarzeniu wziął wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Joanna Lech oraz pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

"Ze wsparciem Funduszy Europejskich i środków krajowych w Polsce powstaje nowoczesna sieć drogowa. Z funduszy unijnych, oprócz inwestycji w nowe drogi, dofinansowujemy również działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem takiego projektu jest dzisiejsze przedsięwzięcie" - podkreślił wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej. Waldemar Buda wskazał, że nowoczesne motocykle zwiększą mobilność policjantów oraz poprawią komfort ich pracy. "Będzie się to wiązało z poprawą bezpieczeństwa na drogach, lepszą mobilnością funkcjonariuszy, szybszym dotarciem na zdarzenia drogowe, które pojawiają się i będą się pojawiały. Cieszę się, że środki europejskie mogą służyć takim celom" - zaznaczył.

Z kolei p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych powiedziała, że w ramach podpisanej umowy wykupione zostanie również wyposażenie dla policjantów. "Są to kombinezony, ale również szkolenia dla policjantów" - podkreśliła Joanna Lech. "Z Komendą Główną Policji mamy zawarte już dwie umowy, dzisiaj zawieramy trzecią. Czas na realizację mamy do 2023 roku" - przekazała Lech.

W ramach projektu Komenda Główna Policji otrzyma dofinansowanie w postaci ponad 56 mln złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na zakup 478 sztuk motocykli ciężkich - o poj. silnika powyżej 1000 cm sześc. - oraz 876 kompletów strojów dla motocyklistów.

"Zakup prawie 480 motocykli z pełnym wyposażeniem, kaskami, kombinezonami letnimi i zimowymi dla policjantów oraz apteczkami i systemem łączności wraz z organizacją szkolenia, wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym" - zaznaczył pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. "25 z tych motocykli zostanie przekazanych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, by nasi policjanci doskonalili swoje umiejętności w poruszaniu się motocyklami" - dodał nadinspektor.

Łączna wartość wsparcia unijnego z POIiŚ 2014-2020 dla Komendy Głównej Policji wynosi prawie 229 mln złotych. Obecnie, łącznie z podpisaną w piątek umową na zakup motocykli, realizowanych jest pięć projektów.

Według stanu na 1 czerwca polska policja dysponuje 588 motocyklami, z czego w użytkowaniu są 564 pojazdy.

Reklama
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze