Reklama

Policja

Policja ćwiczy z komandosami z Lublińca [FOTO]

Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Śląska Policja
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Śląska Policja

Policjanci z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji doskonalili swoje umiejętności taktyczne wspólnie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca – informuje Polska Policja. To kolejne tego typu szkolenie przeprowadzone wspólnie z wojskowymi.

Na terenie opuszczonego budynku, w miejscowości Poręba na terenie powiatu zawierciańskiego, antyterroryści z Katowic wspólnie z komandosami z Lublińca ćwiczyli elementy taktyki specjalnej i zgrania zespołów bojowych. Specyfika budynku pozwalała na przeprowadzenie ćwiczeń taktyki wejścia do pomieszczeń przy użyciu tarczy balistycznej, odbijania zakładników i obezwładniania osób.

Jak informuje policja, ćwiczący mieli do dyspozycji specjalistyczne narzędzia, które używane są w warunkach bojowych podczas operacji policyjnych. W trakcie szkolenia mundurowi wykorzystali więc m.in. sprzęt do wyważania i materiały pozoracji w postaci granatów błyskowych. Mogli też przećwiczyć niektóre metody działania wykorzystując system termowizji, który jest pomocny w zaciemnionych pomieszczeniach czy w porze nocnej.

[GALERIA_2938]

Przeprowadzane cyklicznie szkolenia przygotowują policjantów pełniących służbę w katowickim SPAP do udziału w akcjach o najwyższym stopniu ryzyka. Dlatego tak ważne jest ich profesjonalne opracowanie i przeprowadzenie w warunkach zbliżonych do realnych – dodaje KGP. 

Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Katowicach podlega Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach. W jego strukturę wchodzą zespoły: szkoleniowo-bojowe, bojowe, wsparcia technicznego oraz minersko-pirotechnicznego. Priorytetowym zadaniem policjantów pełniących służbę w SPAP jest zwalczanie terroryzmu. Działania kontrterrorystyczne obejmują przede wszystkim zatrzymywanie niebezpiecznych osób oraz odbijanie zakładników.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze