Reklama

Policja

Policja będzie ochraniać punkty szczepień

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Lubuska Policja
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Lubuska Policja

Wydałem polecenie wszystkim komendantom wojewódzkim policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień – powiedział w środę w Programie 1 Polskiego Radia komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Gen. insp. Szymczyk przyznał, że od kilkunastu dni obserwuje się rosnąca agresję środowisk antyszczepionkowców w obrębie punktów szczepień. Wskazał nie tylko na podpalenie punktu szczepień i stacji sanepidu w Zamościu, ale także przypomniał, że w Grodzisku Mazowieckim doszło do wtargnięcia do punktu szczepień i naruszenia nietykalności osób, które pilnowały porządku, do naruszenia nietykalności interweniujących funkcjonariuszy.

Obserwujemy, że ta agresja rośnie. Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że przyzwolenia ze strony policji na tego typu zachowania nie będzie i nasze działania będą bardzo zdecydowane i będą stanowczą odpowiedzią na groźby wobec personelu (medycznego – przyp. red. ) i osób, które do tych punktów przybywają.

Gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji 

"Po rozmowie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim wydałem polecenie wszystkim wojewódzkim komendantom policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punków szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień" – poinformował Szymczyk. Zapewnił, że w sprawie podpalenia punktu szczepień i budynku sanepidu w Zamościu, policja prowadzi intensywne działania. "Cały czas napływają do nas informacje, badamy szczegółowo, analizujemy. Dla nas ta sprawa jest sprawą honoru i prestiżową i jestem przekonany, że pracują przy niej najlepsi ludzie. Zatrzymanie sprawcy jest tylko i wyłącznie kwestą czasu" - podkreślił. 

Szef policji nie ujawnił szczegółów i wyjaśnił, że są one objęte tajemnicą. "Jeżeli tylko potwierdzimy personalia sprawcy, natychmiast zostaniecie państwo poinformowani" - powiedział.

Reklama
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama