Policja będzie ochraniać punkty szczepień

4 sierpnia 2021, 10:31
patrol, policja. fot. lubuska policja
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Lubuska Policja

Wydałem polecenie wszystkim komendantom wojewódzkim policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punktów szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień – powiedział w środę w Programie 1 Polskiego Radia komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Gen. insp. Szymczyk przyznał, że od kilkunastu dni obserwuje się rosnąca agresję środowisk antyszczepionkowców w obrębie punktów szczepień. Wskazał nie tylko na podpalenie punktu szczepień i stacji sanepidu w Zamościu, ale także przypomniał, że w Grodzisku Mazowieckim doszło do wtargnięcia do punktu szczepień i naruszenia nietykalności osób, które pilnowały porządku, do naruszenia nietykalności interweniujących funkcjonariuszy.

Obserwujemy, że ta agresja rośnie. Chcę jasno i wyraźnie powiedzieć, że przyzwolenia ze strony policji na tego typu zachowania nie będzie i nasze działania będą bardzo zdecydowane i będą stanowczą odpowiedzią na groźby wobec personelu (medycznego – przyp. red. ) i osób, które do tych punktów przybywają.

Gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji 

"Po rozmowie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim wydałem polecenie wszystkim wojewódzkim komendantom policji objęcia całodobową ochroną mobilnych punków szczepień oraz doraźną wszystkich pozostałych punktów szczepień" – poinformował Szymczyk. Zapewnił, że w sprawie podpalenia punktu szczepień i budynku sanepidu w Zamościu, policja prowadzi intensywne działania. "Cały czas napływają do nas informacje, badamy szczegółowo, analizujemy. Dla nas ta sprawa jest sprawą honoru i prestiżową i jestem przekonany, że pracują przy niej najlepsi ludzie. Zatrzymanie sprawcy jest tylko i wyłącznie kwestą czasu" - podkreślił. 

Szef policji nie ujawnił szczegółów i wyjaśnił, że są one objęte tajemnicą. "Jeżeli tylko potwierdzimy personalia sprawcy, natychmiast zostaniecie państwo poinformowani" - powiedział.

Reklama
Reklama

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 23
Xmen
środa, 4 sierpnia 2021, 18:03

Policja nie daje już od kilku lat rady z zadaniami ustawowymi. Kolejne obowiazki nakladane na funkcjonariuszy drastycznie obniżają poziom bezpieczeństwa obywateli!!!!! O tym nikt nie mówi!!!

Piotr
środa, 4 sierpnia 2021, 13:01

No i fajnie, służby musza sobie pomagać. Tylko policjanci, którzy będą stali pod punktami mają na co dzień inna robotę. Wiecznie tylko dokłada sie zadań, ale policjanci sie nie rozdwoją. W tej chwili naprawdę nie ma juz kim uzupełniać braków. Poza obowiazkowymi podwyżkami w ramach modernizacji sugerowałbym dołożyć etatów. Wojsko ma liczyc nawet 250 tys., A u mas nie ma już komu tej roboty zlecać. Jesteśmy dużo poniżej średniej unijnej jeśli chodzi o liczbę funkcjonariuszy na 100 tys. Mieszkańców. Nad tym też wypada się pochylić, zaraz po zapełnieniu wakatów.

do bajkopisarza
czwartek, 5 sierpnia 2021, 21:39

Zestawienie Policji do liczby mieszkańców. W liczącej 5,5 mln mieszkańców Finlandii służy niewiele ponad 7,2 tys. policjantów. To statystycznie 1,3 policjanta na 1000 mieszkańców. Według danych Eurostatu, średnia europejska to około 3. W Szwecji wskaźnik ten wynosi około 2, w Polsce 2,5, w Niemczech 3, a w Hiszpanii i Rosji ponad 5.

Modernizacja
środa, 4 sierpnia 2021, 16:17

Roboty full, a przed nami kolejna fala pandemii, co z modernizacją płac???

Hipek
czwartek, 5 sierpnia 2021, 16:08

No przecież zmodernizowali płace,nie słyszałeś ? Podnieśli pensje o 60%

.
środa, 4 sierpnia 2021, 23:49

Jest. Posłów

Tweets InfoSecurity24