Reklama

Policja

Podwyżka jutro na koncie policjanta

Fot. Facebook Śląska Policja
Fot. Facebook Śląska Policja

Z pisma Komendanta Głównego Policji wynika, że obiecane mundurowe podwyżki powinny już jutro pojawić się na kontach policjantów. Funkcjonariusze, wraz z kwotą za luty, otrzymają też wyrównanie za styczeń. O rychłej wypłacie podwyżek poinformował Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

Jutro ostatecznie zamknięta zostanie kwestia tegorocznych podwyżek w Policji. Tegoroczny wzrost uposażeń, wynika z porozumienia jakie związki zawodowe reprezentujące służby mundurowe podległe MSWiA podpisały w listopadzie ubiegłego roku. Przypomnijmy, że porozumienie zakończyło protest służb mundurowych w którym funkcjonariusze domagali się m.in. podwyżek, w kwocie wyższej niż pierwotnie zaplanowana na 2019 rok. Ostatecznie udało się dojść do kompromisu, a minister Joachim Brudziński zagwarantował podwyżki zarówno w 2019 roku (655 złotych brutto), jak i w 2020 roku (500 zł brutto).

Tegoroczne podwyżki wynikają z podniesienie mnożnika kwoty bazowej określającego przeciętne miesięczne uposażenie funkcjonariuszy. Jak wynika z niedawno podpisanego rozporządzenia, w Policji mnożnik ten wynosi obecnie 3,71.

Zgodnie z danymi przekazanymi przez MSWiA, mundurowi mogą liczyć na wzrost uposażeń o 520 złotych brutto. „Wraz ze wzrostem stawek uposażenia zasadniczego nastąpi jego wzrost w związku z indywidualną wysługą lat średnio o 84 zł” – mogliśmy przeczytać w uzasadnieniu do rozporządzenia. Brakujące 51 złotych to kwota związana z nagrodą roczną, czyli tzw. trzynastką. Łącznie, kwoty te dają wynegocjowane przez funkcjonariuszy 655 złotych.

Można się spodziewać, że niebawem podwyżki otrzymają też strażacy, strażnicy graniczni i funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze