Reklama

Policja

Nowy szef lubuskich policjantów

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helena Michalak przechodzi na emeryturę. W piątek zakończy służbę. Jej następcą będzie zastępca szefa zachodniopomorskiej policji insp. Jarosław Pasterski – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

W piątek Helena Michalak pożegnała się ze swoimi podwładnymi. "To była piękna służba na rzecz Ojczyzny, która pokazała klasę i gotowość nadinsp. Heleny Michalak do realizacji zadań na wysokich stanowiskach potwierdzając jednocześnie, że estyma, szacunek i uznanie, którym się cieszyła były w pełni uzasadnione. Honorem i zaszczytem było służyć pod jej dowództwem" – powiedział Maludy.

Helena Michalak wstąpiła do policji w 1996 r. Przez większa cześć służby była związana z komendą wojewódzką w Gorzowie. Od 2001 r. pełniła funkcje kierownicze zajmując się głównie finansami i logistyką. W 2011 r. została zastępcą komendanta lubuskiej policji.

Na początku 2016 r. Michalak została zastępcą Komendant Głównego Policji i zarządzała budżetem tej formacji mundurowej. W tym samym roku odebrała od prezydenta Andrzeja Dudy nominacje na stopień generalski (nadinspektor), jako druga kobieta w historii polskiej policji. Po dwóch latach spędzonych w Warszawie, pod koniec lipca 2018 r. wróciła do Gorzowa, by objąć stanowisko szefa lubuskiej policji.

Nowy szef

Insp. Jarosław Pasterski służbę w policji również rozpoczął w 1996 r. Pracował m.in w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. W 2004 r, przeszedł do Centralnego Biura Śledczego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie w Szczecinie.

W 2006 r. Pasterski został naczelnikiem Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, a cztery lata później został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w tym mieście. W 2013 r. objął stanowisko naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu CBŚP w Gorzowie. Zastępcą szefa zachodniopomorskiej policji został w lutym 2017 r. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze