Reklama

Policja

Nowoczesny georadar dla katowickich policjantów

<p><g class="gr_ gr_3 gr-alert gr_spell gr_inline_cards gr_run_anim ContextualSpelling ins-del multiReplace" id="3" data-gr-id="3">Fot</g>. Policja</p>
<p><g class="gr_ gr_3 gr-alert gr_spell gr_inline_cards gr_run_anim ContextualSpelling ins-del multiReplace" id="3" data-gr-id="3">Fot</g>. Policja</p>

Nowoczesny georadar znalazł się właśnie na wyposażeniu policjantów z Katowic.  To jedyny tego typu sprzęt w Polskiej Policji. Urządzenie warte jest ponad 250 tysięcy złotych.

Georadar został zakupiony przez KWP Katowice. Sprzęt będzie służył do nieinwazyjnego badania gruntu oraz betonu, dzięki czemu policjanci będą mogli szukać jam grobowych oraz ukrytych przedmiotów w różnego rodzaju ścianach. Technologia georadaru usprawnia pracę związaną m.in.  z poszukiwaniem zwłok. Różnego rodzaju schowki czy też skrytki funkcjonariusze będą mogli zlokalizować bez zbędnego niszczenia ścian w przeszukiwanych obiektach.

undefined

Samo urządzenie jest warte ponad 250 tysięcy złotych. Na wyposażeniu wydziału kryminalnego KWP Katowice znalazł się model GX450HDR służący do nieinwazyjnego badania gruntu oraz betonu. Zakup został dokonany w ramach dwuletniego projektu „Cyfrowe obserwatorium” i był całkowicie sfinansowany z budżetu KWP Katowice. Jest to jedyny tej klasy sprzęt w całej polskiej Policji.

undefined

Technologia Georadar HDR zapewnia nieznany dotychczas poziom jakości. Wyjątkowa przepustowość i szeroki zakres dynamiki pozwala systemom zapewniać lepsze wyniki niż systemy konwencjonalne. Dzięki technologi HDR użytkownik ma dostęp do wielu funkcji przez co urządzenie jest bardzo wszechstronne. Model zawiera jednostkę sterującą wyposażoną w łatwy w użyciu interfejs o wysokiej rozdzielczości (1024x768), który obudowany jest w aluminiową strukturę i wyposażony w sterowniki zoptymalizowane do pracy w terenie. Sprzęt ten można wykorzystywać praktycznie w każdych warunkach bo działa w temperaturze od -20 do +50 stopni Celsjusza. 

Policja/jr

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze