Reklama

Policja

Nowe twarze w kierownictwie Polskiej Policji. Brudziński powołał wiceszefów formacji

Fot. Twiiter MSWiA
Fot. Twiiter MSWiA

Zgodnie z weekendowymi zapowiedziami, w składzie kierownictwa Komendy Głównej Policji zaszły duże zmiany. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że pierwszym zastępcą szefa Polskiej Policji został nadinsp. Dariusz Augustyniak, a do grona komendantów dołączyli nadinsp. Kamil Bracha, dotychczasowy szef Centralnego Biura Śledczego Policji oraz mł. insp. Tomasz Szymański, do dziś pierwszy zastępca Komendanta Stołecznego Policji. Z mundurem pożegnali się też nadinspektorzy Jan Lach i Andrzej Szymczyk, odchodzący na emeryturę zastępcy komendanta głównego.

Zmiany w kierownictwie Polskiej Policji, zapowiadano już pod koniec ubiegłego tygodnia. Spekulowano wtedy, kto może zająć miejsce odchodzących na emeryturę dwóch zastępców komendanta głównego policji. Dziś wiemy, że do grona szefów największej służby mundurowej w Polsce dołączyli nadinsp. Kamil Bracha i mł. insp. Tomasz Szymański.

Zmiana z elementem zaskoczenia

Informacja o tym, że nadinsp. Andrzej Szymczyk i nadinsp. Jan Lach zamierzają w niedługim czasie zwolnić stanowiska zastępców komendanta jako pierwszy podał w ubiegły piątek portal tvn24.pl. Również od zeszłego piątku, dość szeroko spekulowano o tym, kto może ich zastąpić. Jedną z częściej pojawiających się osób, był nadinsp. Kamil Bracha, były już Komendant CBŚP. I o ile awans gen. Brachy nie jest raczej dla nikogo większym zaskoczeniem, o tyle nominacja mł. insp Tomasza Szymańskiego może już wielu nieco dziwić, Szymański bowiem nie tylko jest jedynym oficerem bez generalskich szlifów w kierownictwie KGP, ale też na zastępcę szefa Polskiej Policji awansował ze fotela wiceszefa stołecznego garnizonu. Warto dodać, że wśród potencjalnych kandydatów na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji, wymieniano m.in. nadinsp. Pawła Dobrodzieja, a więc do niedawna przełożonego mł. insp. Tomasza Szymańskiego.

Kamil Bracha służbę w formacji rozpoczął w 1994 roku w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, a następnie pełnił ją w wydziale kryminalnym szczecińskiej Policji. W trakcie swojej kariery, doświadczenie zawodowe zdobywał głównie w pionie kryminalnym. Z Centralnym Biurem Śledczym Komendy Głównej Policji związany był od 2000 roku. W CBŚ KGP i CBŚP od 2011 roku pełnił funkcje kierownicze m. in. Naczelnika Wydziału Do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Katowicach CBŚ KGP oraz Zastępcy Naczelnika Zarządu, a następnie Naczelnika Zarządu w Katowicach CBŚP. Na początku 2016 roku awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta CBŚP. Od połowy 2016 roku pełnił obowiązki Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji, a następnie został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisko Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. W lipcu 2017 roku został mianowany na stopień nadinspektora Policji.

Tomasz Szymański do Policji wstąpił w 1994 r. i rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I pracując w komórkach patrolowo-interwencyjnych. Od 2002 roku nieprzerwanie jest związany był ze Stołecznym Stanowiskiem Kierowania KSP, obejmując w 2011 r. stanowisko zastępcy naczelnika tego wydziału, a następnie w lutym 2017 r. roku awansując na stanowisko naczelnika tego wydziału. Koordynował i odpowiadał za prawidłowy przebieg wielu imprez masowych i najważniejszych policyjnych zabezpieczeń w Warszawie m.in. EURO 2012, Szczytu NATO, Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Od listopada 2017 roku pełnił służbę na stanowisku pierwszego zastępcy Komendanta Stołecznego Policji. 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze