Reklama

Policja

Nowe BMW wzmacniają policyjną flotę [FOTO]

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Pierwsze oznakowane bmw trafiły do policjantów łódzkiej drogówki. Samochody wykorzystywane będą na ulicach miasta, ale również autostradach przebiegających przez województwo. Nowe radiowozy bmw trafiły również na Mazowsze.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łodzi, policjanci otrzymali pierwsze trzy oznakowane radiowozy bmw 320i. Sedany mają turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 2 litrów. Moc tego auta to 184 KM i 300 Nm momentu obrotowego. Pojazdy wyposażone są w automatyczne skrzynie biegów, a auto rozwija prędkość maksymalną do 240 km/h. Do 100km/h rozpędza się w 7,1 sekundy.

Koszt jednego pojazdu to około 135 tys. zł. Pieniądze na zakup aut pochodzą ze środków unijnych.

Natomiast mazowieccy policjanci otrzymali trzy oznakowane radiowozy bmw. Są to samochody osobowe wyposażone w turbodoładowane silniki benzynowe o pojemności 2 litrów, o mocy 184 KM. Pojazdy mają automatyczne skrzynie biegów i mogą rozwinąć prędkość maksymalną do 240 km/h, a do 100km/h rozpędza się w 7,1 sekundy. Dołączyło do nich także bmw nieoznakowane. Auto z nadwoziem typu liftback to 330i xDrive. Pod maską pracuje jednostka benzynowa o mocy 252 KM, współpracująca z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

image
Fot. policja.pl

Na Mazowszu w służbie jest 9 nieoznakowanych bmw oraz kilka radiowozów innych marek oraz motocykl z wideorejestratorem.

Reklama

Komentarze

    Reklama