Reklama

Policja

Narkotyki ukrywali na lawetach. CBŚP zatrzymało przemytników

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Marihuana z Hiszpanii była przemycana w samochodach transportowanych do Polski na naczepach pojazdów ciężarowych – poinformowało CBŚP. Nad sprawą pracowali policjanci z radomskiego zarządu Biura. W efekcie ich działań, zatrzymanym postawiono zarzuty przemytu narkotyków.

Policjanci z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji odkryli, że narkotyki są przemycane w starych samochodach transportowanych do Polski na naczepach samochodów ciężarowych. Narkotyki były ukrywane w różnych elementach samochodowych. Śledczy ustalili trasę kanału przerzutowego narkotyków i wszystko wskazywało na to, że środki odurzające były przemycane z Hiszpanii do Polski, a dokładnie na teren północnego Mazowsza.

Podczas akcji zatrzymano sześć osób, kierowców pojazdów ciężarowych oraz adresatów, do których miały trafić samochody osobowe. Z wstępnych ustaleń śledczych oraz z zebranego materiału dowodowego wynika, że do transportu samochodów byli wynajmowani kierowcy nie wtajemniczeni w przestępczy proceder, zaś odbiorcami narkotyków miały być m.in. dwie osoby mieszkające w Płocku.

Podczas działań policjanci CBŚP zabezpieczyli także dwa transporty środków odurzających, w łącznej ilości prawie 12 kilogramów marihuany. 

image
fot. CBŚP

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Płocku. Tam też prokurator przedstawił dwóm osobom zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających.

 CBŚP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze