Reklama

Policja

Nadinsp. Augustyniak: Policjanci muszą być na ulicach [WIDEO]

Fot. Śląska Policja
Fot. Śląska Policja

W studiu InfoSecurity24.pl na tegorocznych targach EUROPOLTECH 2019 w Warszawie, nadinspektor Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji, mówił m.in. o procesie modernizacji Polskiej Policji. Zauważył, że dzięki ustawie modernizacyjnej udało się wymienić stary i zniszczony sprzęt na nowy, wybudować lub rozpocząć budowę nowych obiektów, rozwinąć flotę pojazdów, ale też dokonać zmian w przestrzeni technologii IT. Odniósł się także do największych wyzwań w zakresie rekrutacji do służby i relacji ze społeczeństwem. W rozmowie nie zabrakło również wątków dotyczących zakupów śmigłowców, transporterów opancerzonych i zmian w funkcjonowaniu policyjnych antyterrorystów.

Nadinspektor Dariusz Augustyniak pytany o zmiany w zakresie wyposażenia polskich funkcjonariuszy, podkreślił rolę inwestycji w kamery nasobne, rejestrujące na co dzień działania policjantów.

W tej chwili, w mojej ocenie bardzo ciekawa rzecz, w polskiej Policji funkcjonuje już dobrze ponad 2 tys. kamer nasobnych. To jest narzędzie, które na świecie jest dobrze znane, w Polsce troszkę mniej. (…) To jest produkt bardzo nowy, bo my praktycznie z początkiem roku wprowadziliśmy to narzędzie do polskiej Policji, więc myślę, że jeszcze nie czas na oceny.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji 

Zastępca Komendanta Głównego Policji zwrócił też uwagę na fakt ciągłego doskonalenia floty pojazdów jakimi dysponuje polska Policja.

Cały czas trwają prace nad udoskonaleniem pojazdów. O tym sami policjanci nie wiedzą, że my dokładamy, badamy, żeby był lepszy sygnał, żeby był bardziej słyszalny, żeby te światła uprzywilejowana, które są zamontowane na radiowozach były bezpieczne dla policjanta, żeby policjanta nie oślepiły. To są bardzo istotne rzeczy przy prowadzeniu interwencji. Bardzo mnie cieszy to, że wprowadziliśmy kilkadziesiąt nowych rozwiązań kombiwanów.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji

Wiceszef Policji, odniósł się także do nowego malowania policyjnych radiowozów, które były prezentowane w Warszawie na EUROPOLTECH 2019.

Będziemy wprowadzali elementy odblaskowe, które mają zdecydowanie poprawić widoczność obrysu samego radiowozu. To będzie i bardziej bezpieczne dla samych policjantów, ale również i dla innych użytkowników ruchu.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji

Nadinspektora Dariusza Augustyniaka pytaliśmy też m.in. o inwestycje w infrastrukturę i budowę nowych jednostek. 

Przede wszystkim, stan budynków policyjnych oddaje stan państwa. Dobre budynki, odnowione, nowoczesne, to świadczy o państwie. Ale również, my stawiamy na budowanie nowych obiektów. Bo te nowe obiekty są szyte na miarę. Każdorazowo, jeżeli wybudujemy jakiś obiekt pytamy policjantów, co wam przeszkadza, co tu nie wyszło i te wnioski przenosimy na kolejną inwestycję, że ta kolejna inwestycja jest pozbawiona tych błędów.

nadinsp. Dariusz Augustyniak, I Zastępca Komendanta Głównego Policji

 jr

Reklama

Komentarze

    Reklama