Reklama

Policja

Mundury w kamuflażu MULTICAM dla Policji

Fot. CBŚP, cbs.policja.pl
Fot. CBŚP, cbs.policja.pl

Nowe bluzy, combat shirt-y, spodnie oraz czapki w kamuflażu MULTICAM trafią najprawdopodobniej jeszcze w tym roku do funkcjoanriuszy Policji. KGP planuje zakup 416 pełnych kompletów tego rodzaju letniego umundurowania.

Policja zamawia letnie mundury w kamuflażu typu MULTICAM. Chodzi o zakup 416 kompletów tego rodzaju umundurowania dla funkcjonariuszy. Dostawy mają odbyć się okresie od 31 lipca do 31 października bieżącego roku. Zainteresowanych przetargiem poznamy 17 lipca. Kluczowym kryterium oceny oferowanych mundurów w kamuflażu typu MULTICAM będzie cena (70 proc.), a także termin końcowy realizacji zamówienia (30 proc.).

W skład zestawu umundurowania w kamuflażu MULTICAM wchodzą bluza do munduru letniego typu Combat Shirt, przeznaczona do noszenia pod kamizelkę kuloodporną lub taktyczną. Bluzy wykonane mają być z dwóch rodzajów tkanin, w tym przednia i tylna część będzie wykonana z dzianiny oddychającej w kolorze khaki, rękawy mają być wykonane z tkaniny w kamuflażu typu MULTICAM.

Dodatkowo, mowa jest o bluzach munduru letniego w kolorach kamuflażowych typu MULTICAM opierających się na prostej konstrukcji z jednoczęściowym tyłem, prostymi przodami i dwuczęściowymi rękawami. W komplecie znajdą się także długie spodnie munduru letniego, bez odcinanego pasa, nie krępujące ruchów i zapewniające komfort użytkowania. Mają być one wykonane z tkaniny rip-stop bawełniano-poliestrowej z nadrukiem kamuflażu o siedmiokolorowym wzorze. Dopełnieniem kompletu ma być czapka letnia („bejsbolówka”) w kamuflażu MULTICAM, stanowiąca część indywidualnego wyposażenia funkcjonariuszy Policji. Ma być uszyta w formie dżokejki typu sportowego.

Przypomnijmy, że tego rodzaju umundurowanie pojawia się coraz częściej w jednostkach antyterrorystycznych polskiej Policji. Funkcjonariuszy w tego rodzaju kamuflażu typu MULTICAM można było zauważyć m.in. w przypadku zabezpieczenia takich wydarzeń jak chociażby Światowe Dni Młodzieży.

jr

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze