Reklama

Policja

Mundurowe targi Polsecure już za tydzień

Autor. Targi Kielce

Szeroko pojęte bezpieczeństwo wciąż jest tematem pilnym i aktualnym. O sprzęcie, wyposażeniu, ale też o tym, co istotne z punktu widzenia funkcjonowania Policji i służb mundurowych - dzięki konferencji naukowej towarzyszącej targom - usłyszeć będzie można podczas drugiej edycji Międzynarodowych Targów Polsecure, która już za tydzień wystartuje w Targach Kielce. InfoSecurity24.pl, Defence24.pl oraz CyberDefence24.pl są głównymi partonami medialnymi wydarzenia.

Reklama

Zaplanowane w terminie od 25 do 27 kwietnia 2023 roku Targi Polsecure będą okazją do zapoznania się z ofertą firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli, ale także do wymiany doświadczeń i rozmów o rzeczywistych potrzebach służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

Reklama

Wydarzenie odbywające się po raz drugi pod patronatem honorowym ministra spraw wewnętrznych i administracji organizowane jest przy współpracy z Komendą Główną Policji i przy wsparciu Komendy Głównej Straży Granicznej. W realizację zaangażowane są również Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Służba Ochrony Państwa, Służba Więzienna, Inspekcja Transportu Drogowego, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komisja Nadzoru Finansowego oraz NCBR. Partnerem strategicznym Polsecure jest Grupa WB. 

Podczas tegorocznych targów zaprezentują się firmy z ośmiu krajów: Belgii, Czech, Francji, Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Ukrainy oraz Polski. Z kolei wśród zwiedzających pojawią się delegacje służb i instytucji reprezentujących m.in. Rumunię, Niemcy, Bułgarię, Słowenię, Łotwę, Gruzję, Estonię, Węgry, Wielką Brytanię, Koreę Południową, Chorwację, Czechy, Maltę, Izrael, Litwę, Rwandę, Włochy oraz Ukrainę, a także Europol i Frontex.

Reklama

Merytorycznym uzupełnieniem wystawy, tak jak podczas poprzedniej edycji, będzie międzynarodowa konferencja organizowane przez Komendę Główną Policji oraz Komendę Główną Straży Granicznej. Międzynarodowa Konferencja Policyjna będzie się koncentrowała na kilku głównych tematach: cyberbezpieczeństwo, kryminalistka, ochrona granic oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W pierwszym dniu prelegenci skupią się m.in. na tematach związanych z identyfikacją ofiar i rola zespołu DVI na miejscu katastrof masowych oraz innowacyjności i budowaniu kapitału ludzkiego na rzecz walki z cyberprzestępczością. Drugi dzień konferencji będzie poświęcony obecnym i przyszłym wyzwaniom w ochronie granicy państwowej w kontekście presji migracyjnej na granicy polsko-białoruskiej i wojny w Ukrainie.

Targom towarzyszyć będą pokazy dynamiczne organizowane przez partnerów wydarzenia, jak również wystawców targów, w tym m.in. pokaz Motocyklowej Asysty Honorowej, pokaz dynamiczny Wydziału Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej z pokazem tresury psa służbowego oraz występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Aktualizowany program na polsecure.targikielce.pl

Polsecure dołączyło w 2022 roku do portfolio Targów Kielce obok wystaw skierowanych do służb mundurowych, jak znany na całym świecie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego czy Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO. 

Tekst sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama