Reklama

Policja

Maski przeciwgazowe na policyjnej liście zakupów

Fot. Śląska Policja
Fot. Śląska Policja

Już niebawem nawet 1000 sztuk nowych masek przeciwgazowych trafi do funkcjonariuszy. Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na dostawa masek przeciwgazowych pełnotwarzowych z filtropochłaniaczem. Zamówienie ma zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

W ramach postępowania KGP planuje kupić 750 sztuk masek przeciwgazowych pełnotwarzowych z filtropochłaniaczem. Na taką liczbę zaplanowano dostawy w ramach zamówienia podstawowego. To może być rozszerzone opcjonalnie o kolejne 250 sztuk, tak więc łącznie do formacji trafić może nawet 1000 sztuk masek.

Finalna wielkość zamówienia zależeć będzie zapewne od ceny, ta bowiem, przy ocenie ofert, stanowi 60 proc. ogólnej liczby możliwych do zdobycia punktów. Pozostałe 40 proc. to gwarancja na okres przechowywania (20 proc.) i na okres użytkowania (20 proc.).

Jak na razie nie wiadomo jakie środku KGP wyasygnowała na ten cel, wiemy jednak, że Policja chce by sprzęt został dostarczony najpóźniej do 13 grudnia tego roku. Policjanci na oferty czekają do 13 września.

Maska przeciwgazowa pełnotwarzowa z filtropochłaniaczem jest indywidualnym środkiem ochrony przeznaczonym do ochrony oczu oraz dróg oddechowych użytkownika przed zagrożeniami radiologicznymi, biologicznymi, chemicznymi i atomowymi (CBRN) - czytamy w SIWZ. Zgodnie z wymaganiami maski powinny też chronić funkcjonariuszy przed specjalnymi środkami chemicznymi stosowanymi przez służby porządku publicznego podczas tłumienia rozruchów. Policja wymaga, by maska nie ograniczała ruchów ani pola widzenia użytkownika. Zastosowany w masce filtropochłaniacz musi zapewniać przepływ powietrza na poziomie umożliwiającym użytkownikowi prowadzenie działań w warunkach podwyższonego zapotrzebowania na tlen, czyli np. podczas zwiększonego wysiłku fizycznego. 

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze