Reklama

Policja

Marvel dostarczy ponad 100 radiowozów polskiej policji

Fot. Podlaska Policja
Fot. Podlaska Policja

Policja udało się podpisać umowę na ponad 100 nowych radiowozów. Łódzka firma, która zajmie się realizacją zamówienia, wyposaży w oznakowane pojazdy 13 komend. 

Jak podkreślał InfoSecurity24.pl jeszcze w sierpniu, wszystko wskazywało na to, że przetarg – przynajmniej w ramach pierwszego zadania – ma szansę zakończyć się realizacją dostaw. I tak się stało, a zamówienie na 112 oznakowanych pojazdów służbowych, z możliwością zwiększenia zamówienia o 15 samochodów trafiło do firmy Marvel Sp. z o.o. Umowę podpisano 23 września br. Najprawdopodobniej do policji trafi zatem dobrze znany funkcjonariuszom model KIA Ceed.

Radiowozy trafią do komend wojewódzkich w Radomiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu oraz Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Ich odbiorem ma się jednak zająć KWP z siedzibą w Radomiu. Wiadomo, że mają to być pojazdy z segmentu C typu kombi w wersji "A". Pojazdy mają być napędzane benzynowym silnikiem spalinowym o mocy nie mniejszej niż 136 KM. Muszą być też wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Formacja dopuszcza realizację dostaw w transzach, ale najpóźniej do 11 grudnia br. Co ciekawe, policja przewiduje możliwość zmniejszenia lub zwiększenia zamówienia podstawowego do 10 sztuk. Na realizacje tej części przetargu formacja dysponowała budżetem w wysokości 12 773 705,41 złotych brutto. 

Spora liczba pojazdów nie przełożyła się jednak na zainteresowanie wśród potencjalnych dostawców, bowiem w toku postępowania do KWP w Radomiu wpłynęły jedynie dwie oferty. Nieco tańsza propozycja pochodziła od jednego z warszawskich dealerów marki KIA, firmy AS Motors Classic Sp. z o.o. Dostawę pojazdów wyceniono na 11 819 808 złotych brutto, co daje 105 534 zł brutto za jeden pojazd. Warszawska firma zaoferowała 36-miesięczną gwarancję na zespoły i podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne. Dodatkowo – zgodnie z deklaracją – dostarczone auta miałby zużywać 6 litrów paliwa na 100 kilometrów. Co ciekawe, druga oferta również pochodziła od dealera samochodów KIA, tym razem jednak z Łodzi. Spółka Marvel za realizację zamówienia oczekiwała 11 998 896 złotych brutto, co w przeliczeniu daje 107 133 zł brutto za jedno auto. Zgodnie z deklaracją łódzkiej firmy – podobnie jak w poprzedniej ofercie - dostarczone samochody spalać będą 6 litrów paliwa na 100 przejechanych kilometrów. Marvel zaoferował jednak dłuższą, bo 46-miesięczną, gwarancję. Jak widać, umowa trafiła więc do firmy, która zaproponowała wyższą cenę. Wynika to z faktu, że oferta AS Motors Classic Sp. z o.o. została przez formację odrzucona. Jak się okazuje, nie zawierała ona dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium.

Druga część zamówienia dotyczyła tylko jednego, nieoznakowanego pojazdu służbowego. Policja chciała by był to liftback lub sedan z silnikiem hybrydowym. Na ten cel przygotowano budżet w wysokości 155 499,99 złotych brutto, jednak jedyna złożona w przetargu oferta – pochodząca od dealera pojazdów marki Toyota z Ostrołęki – przekraczała go o prawie 15 tys. złotych (170 434 zł brutto). Carolina Car Company oferowała 60-miesięczna gwarancję oraz deklarowała, że dostarczona hybryda spalać będzie 5,6 l paliwa na 100 km. Wiadomo było, że realizacja drugiego zadania może okazać się bardziej problematyczna. To jednak nie cena okazała się w tym przypadku problemem. Jak informuje formacja, oferta firmy nie została podpisana wymaganym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, co doprowadziło do jej odrzucenia. Była to jedyna oferta, więc przełożyło się to na unieważnienie tej część postępowania. 

MR

image
Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze