Reklama

Policja

Lubelski sprawdzian przed mistrzostwami U-20 [FOTO]

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

W Lublinie trwają obecnie nie tylko targi i konferencja Służby Więziennej, ale również ćwiczenia Policji w ramach przygotowania do przeprowadzenia w tym mieście spotkań piłkarskich w ramach Mistrzostw Świata U-20. Stąd też, na jednej z aren mistrzostw w stolicy województwa lubelskiego pojawiło się ok. 200 funkcjonariuszy, ćwiczących reagowanie na sytuacje ekstremalne.

200 lubelskich policjantów wzięło udział w ćwiczeniach jakie odbyły się na Arenie Lublin, w ramach szkolenia, które zostało zorganizowane przez Oddział Prewencji Policji w Lublinie. W ramach tej obecności na stadionie funkcjonariusze przygotowują się do Mistrzostw Świata U-20 Polska 2019, które odbędą się pod koniec maja oraz na początku czerwca bieżącego roku. W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz I Kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji KWP w Lublinie ze stanu osobowego KMP w Lublinie, Chełmie i Zamościu.

Policjanci podkreślają, że skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych, w tym spotkań piłkarskich zależy w dużej mierze od szkoleń oraz wysokich umiejętności jakimi dysponują funkcjonariusze. Dlatego też obecne ćwiczenia Policji odbyły się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do autentycznych, z którymi można się zetknąć m.in. w zakresie zabezpieczenia dużych imprez sportowych o charakterze międzynarodowym. Szczególnie, że w przypadku polskich rozwiązań prawnych, za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie trwania imprezy masowej odpowiada organizator, ale Policja musi być przygotowana do działań w razie zakłócenia ładu, czy porządku publicznego.

[GALERIA_2943]

Policjanci podkreślali w oficjalnym komunikacie, że trenowali różne warianty sytuacji, do których może dojść na samym obiekcie. Zaznaczono, iż pośród wielu scenariuszy nie zabrakło również takich w których zachodziła konieczność ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Celem takich szkoleń jest podnoszenie wiedzy i doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, które przekłada się na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lubelszczyzny. Podczas takich działań najważniejsza jest perfekcja wykonywanych wariantów taktycznych, zgranie i zaufanie do kolegów.

Policja/JR

Reklama

Komentarze

    Reklama